Halálos ​csók 140 csillagozás

Halálos csók

Hiszel ​a halál utáni szerelemben?

Angelia szülőföldjén harcok dúlnak, és a lány megesküszik, hogy legyőzi a farkasemberek klánját, de a vadászból vad lesz, és az utolsó esély Angelia számára, ha megbízik a farkasban, akit esküje értelmében meg akart ölni…

Claire Stroughton, a csinos, fiatal és dörzsölt ügyvédnő csak a munkájának él. Egy nap azonban ördögi csapdába csalják, és kábulatából magához térve egy varázslatosan szép és vérfagyasztóan hideg férfi karjaiban találja magát, aki halálos játszmába kezd a nővel…

Drew Carlowe visszatér családi birtokára, hogy felkutassa elhagyott szerelmét és bosszút álljon a lány apján, aki megkeserítette az életét. A szóbeszéd szerint a kastélyt kísértet szállta meg, és Drew hamarosan érzéki kalandba keveredik a gyönyörű jelenéssel, aki szintén bosszúra szomjazik…

Izgalom, borzongás, vérfarkasok, vámpírok, bosszú, szerelem, szenvedély, érzéki gyönyörök – négy lebilincselő történet négy világhírű szerzőtől, köztük… (tovább)

Dead After Dark

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2008

A művek szerzői: Sherrilyn Kenyon, Dianna Love, Susan Squires, J. R. Ward

Ulpius-ház, Budapest, 2009
510 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542720 · Fordította: Boris Eszter, Farkas Orsolya, Gazdag Diána, Lukács Lászlóné

Zarek · Vane Kattalakis · Savitar · Fury Kattalakis · Sasha · Nicolette Peltier

Halálos csók

Istenem, de nagyon jó volt visszatérni a pararománcok világába!

A hold árnyékában – 5/5
Kenyon. Ennél többet nem is kell hozzátenni.

A fiú története – 5/5
Megszakadt a szívem Michaelért.

Az éjszakán túl – 5/4
Valahogy kevés volt.

Éjféli búcsúcsók – 5/3
Sajnos még mindig nem vagyok boszorkánypárti.

turanett P>!
Halálos csók

Hú, hát érdekes volt, az első két novellával nem is volt bajom. Bár Kenyontól még csak egy könyvet olvastam, de felvettem a listámra. Jó is ír, és olyanokról ír,akiket imádok, szóval sorra fogom venni az ő könyveit is. Wardban nem csalódtam, ő nagyon jó vámpíros könyveket ír. Ahhoz képest, hogy csak egy novella volt, kerek volt az egész. Nagyon sajnáltam Michaelt, csúnyán elbántak vele.
Drew története sem volt rossz, de ezt eltudnám képzelni könyvben is. Mert ezt most kevésnek éreztem. Jobban megismertem volna a szereplőket.
Az utolsó novella elég fura volt. Sokszor nem is értettem, hogy kiről, vagy miről van szó. Csak dobálóztak a nevekkel, és a származásokkal. Az utolsó egyáltalán nem tetszett.

fuszi P>!
Halálos csók

Mint sokan mások előttem, én is a két „ismertebb” írónő miatt kezdtem bele a könyvbe, de egyáltalán nem bántam meg, hogy így tettem!
Azt eddig is tudtam, hogy Ward egy zseni és ezt a történetét is nagyon szerettem!
Kenyoné kicsit más lapra tartozik, mivel ő beleépítette a történetben az egyik fontos szereplőt (Fury-t) akivel a regényeiben is találkozhattunk. Emlékszem amikor azokat olvastam, még fura is volt, hogy ő miért nem kapott egy teljes könyvet, de így már legalább tudom mi történt vele.
A másik két szerzőt inkább csak átlagosnak mondanám, annyival nem adtak többet ehhez a könyvhöz, de azért olyan rossznak sem mondanám. Talán így lett kerek ez az egész :)

Paulina_Sándorné P>!
Halálos csók

Összességében tetszettek a novellák, de a leges-legjobban Ward novellája tetszett. Imádtam. Annyira jó volt. Michael elvarázsolt, nem semmi pasas. Az anyját nem sajnálom, mondjuk a komornyikot sem. Megérdemelték a sorsukat. Claire kedves lány. Az epilógust imádtam. Kár, hogy rövid volt. Az első novella nehezen fogott meg, egy ideig nem tudtam, hogy ki kicsoda és hová tartozik, valamint hogy hol vagyok. De utána megfogott. Olvastam még az alakváltókról, érdekesek. Az utolsó kettő novella nem volt rossz, de nem is fogott meg.

Elhaym>!

Új vélemény újraolvasás után:

Régi vélemény

Sherrylyn Kenyon: A hold árnyékában.
Macgregor könyveit szerettem, így nem hagyhattam ki ezt sem. A novella 116 oldalas, egy sorozat kb 23. története. Emiatt nagyon sok volt a szereplő, utalás az előző kötetekre. Háttérsztori érdekes, szereplők is. Káromkodás sajnos rengeteg volt benne. Az is zavart, hogy a sztori tele volt különféle állatemberekkel. 3,5 pont

J. R. Ward: A fiú története
Wardban most sem csalódtam. Szomorkásan izgalmas történet, 1 nap alatt ellehet olvasni. Megható, drámai, magával ragadó történet. 5 pont

Susan Squires: Az éjszakán túl
Eléggé lapos történet. Izgalom sem volt benne. Egyszer olvasható. 2,5 pont

Dianna Love: Éjféli búcsúcsók
Fantasy történet boszorkányokkal és varázslókkal. Jól indult, de a rövidsége miatt összecsapottnak éreztem és kidolgozatlannak. 3 pont

Kötet összpontszáma 3,5 pont

Sue_J_Hopeheart IP>!
Halálos csók

Véletlenül láttam meg a könyvet egy molyos ajánlóban, és a J. R. Ward néven akadt meg a szemem. Az egyik kedvenc íróm, imádom a történeteit.
Az első írás kissé zavaros volt, amíg fel nem állt bennem a rendszer, hogy melyik lény micsoda és miért különleges. Aztán meg annyi név/karakter jelent meg egyszerre, hogy fogtam a fejem, de végülis megértettem. Egész jó volt.
A két középsőt faltam, azok nagyon tetszettek. Bevallom, hatalmas vámpír fan vagyok, de azért nem csak fantasy és misztikus történeteket olvasok :D , viszont tényleg kerek volt mindegyik történet.
A négy novellából az utolsó nem fogott meg, ezért vontam le egy csillagot, de ez nem hiba, csak nekem nem tetszett.
Összességében elégedett voltam :)

_nalla_>!
Halálos csók

Az első novellát imádtam, az egyetlen problémám az volt, hogy olyan volt az egész, mintha a legfontosabb részeket kiszedték volna egy kész könyvből, és azt rakták ide elém. Ezért csak 4,5 csillagot kap.
A Ward-os novella… hát, jónak jó volt, de nem olvasnám el még egyszer, lehet kicsit sokat vártam. 3,5 csillag
A harmadik novella borzasztó, annyira unalmas, még fizikán is inkább figyeltem, nem pedig olvastam. 2 csillag
A negyedik még rosszabb, erre már szavakat se nagyon találok. 1 csillag
Átlagot számolva 2,75 jött ki, és mivel nincs ilyen, megkapja a 3csillagot, mert Kenyon-os novella nagyon tetszett.

eSsZ>!
Halálos csók

ward és kenyon szösszenetét olvastam… már nem először…. csak valahogy nem is emlékeztem…. szóval a csillagok nekik szólnak…
kenyon fury – történetét szerettem most is, már csak azért is, mert aaaaaaaa nagy kedvencem zarek feltűnt benne.. :)
ward pedig hozta a szokásos formáját.. de mint régebben, most sem értettem, h h akar ez majd bármiféle BdB-hez kapcsolódni… ha úgy van…. de jó volt, tetszett.

Kimletti P>!
Halálos csók

Ward néni miatt olvastam el, szeretem a történeteit, most sem csalódtam benne, de a többi sem volt annyira rossz.

A hold árnyékában – Nem tudtam vele mit kezdeni, valami azt súgja, ehhez ismerni kellene Kenyon világát. A rengeteg utalás nagyon zavart, szóval ez nem volt annyira élvezetes nekem.

A fiú története – Ward, szerettem. :)

Az éjszakán túl – Nekem ez is tetszett, novellának tökéletes volt.

Éjféli búcsúcsók – Olyan érzésem volt, hogy itt is jóval többet kellene tudni a megalkotott világról, szóval nekem ez lógott a levegőben, és így kevés volt.

eltim>!
Halálos csók

Ward története tetszett, ellenben Kenyoné nagyon lapos lett, pedig vártam már Fury szerelmét. A többiekre alig emlékszem, számomra nem alkottak maradandót.

Quiconque>!

Legközelebb, amikor próbállak megmenteni, asszony, ajánlom, hogy maradj megmentve.

121. oldal - S. Kenyon: A hold árnyékában · Sherrilyn Kenyon

Kapcsolódó szócikkek: Fury Kattalakis
madann>!

– Szarul nézel ki.
– Ja, hát én sem randiznék veled, seggfej.

74. oldal · Sherrilyn Kenyon

Kapcsolódó szócikkek: Fury Kattalakis · Vane Kattalakis
Francica>!

Claire jobban szerette őt ma, mint tegnap, de kevésbé, mint amennyire holnap fogja.

J.R. Ward - A fiú története · J. R. Ward

bbabri>!

– Ha Sasha veszélyben van, Astrid dühös. Ha Astrid dühös, kész vagyok megölni bárkit, aki feldühítette, míg újra boldog nem lesz. Szóval, hol van Fury?

62. oldal, Sherrilyn Kenyon: A hold árnyékában · Sherrilyn Kenyon

Kapcsolódó szócikkek: Astrid · Fury Kattalakis · Sasha · Zarek
Francica>!

Káosz és szerelem kéz a kézben jártak és milyen csodás volt így a világ.

J. R. Ward - A fiú története · J. R. Ward

Serafina>!

– Akkor megpróbálok nem piszkítani a padlóra, és a bútort sem kefélem meg… – Lepillantott Dev ezüstszegecses bakancsára. – Bár a lábad kérdéses lehet.

7. oldal, Sherrilyn Kenyon - A hold árnyékában · Sherrilyn Kenyon

Kapcsolódó szócikkek: Dev Peltier · Fury Kattalakis
Sippancs P>!

Bízd csak egy férfira, és simán eltol egy egyszerű tervet is.

Sippancs P>!

– Az ember mindig azt látja, amit akar.

SunnySister>!

– Utálom, amikor ezt csinálod.
Claire az iroda másik végében ülő asszisztensére nézett. – Mit?
– Hogy úgy fogod meg a kávédat, hogy oda sem nézel. Mint egy hő követő rakéta.
– A kávém és én kivételesen szoros kapcsolatban vagyunk.

71. oldal · Sherrilyn Kenyon

Ercsusz>!

Sasha előrelépett.
– Nem Fury tette. Védelmez valakit. Ismerem őt. Talán nem kedvelem az irháját, de tudom, hogy ártatlan. Ott voltam a Menedékben, amikor meglátta az oroszlánt, és nem tudott róla semmit.
– Így igaz – mondta Nicolette Peltier. – Én is láttam. Azt mondta, meg fogja találni a felelősöket, és tesz róla, hogy megfizessenek ezért.
Savitar megvakarta az állát.
– Érdekes, nemde? Mi mondanivalód van erről, Fury?
A szájkosár eltűnt.
– Be vannak lőve.
Savitar a fejét rázta.
– Valaki más, aki be van lőve?

Sherrilyn Kenyon - A hold árnyékában · Sherrilyn Kenyon

Kapcsolódó szócikkek: Fury Kattalakis · Nicolette Peltier · Sasha · Savitar