Megúsztuk ​szárazon 7 csillagozás

Hajdú Balázs – Rima Péter – Kőrösi Norbert: Megúsztuk szárazon

Ez ​a könyv nem csak végtelen utazásokról, páratlan kalandokról és vicces abszurd helyzetekről szól. Nem csak Szaud-Arábiáról, Monacóról, vagy a karibi British Virgin Islandről. Ez a könyv két vidéki (szentesi-orosházi) fiatalemberről is szól, akik egy luxushajón találkoznak először. A vakmerő kitörésükről, kemény munkájukról, szegénységről és gazdagságról. A Világban járva önmagukat keresték és a megélhetést. Önmagukban és megélhetésükben pedig ráleltek a Világra. Ez a könyv tengeri utazásaikról, egzotikus országokban megélt izgalmas kalandjaikról, egykori önmagukról, a változás folyamatáról szól, és arról, ahogy ezek az élmények tapasztalattá, sőt, sikerré értek bennük. Kőrösi Norbert és Rima Péter egyaránt egy-egy alföldi kisvárosból vágnak neki a nagy világnak, de szülőföldjüktől több ezer kilométerre, egy luxushajón találkoznak először. Habár szívük végig hazahúz, úgy járják be a világot, hogy közben egyre feljebb jutnak, végül a csúcsot is elérik, de meg, ott se pihennek. Ez… (tovább)

Konkrét Könyvek, Budapest, 2014

Ács_Milán>!
Hajdú Balázs – Rima Péter – Kőrösi Norbert: Megúsztuk szárazon

Teljes mértékben azt kaptam a könyvtől, amit a fülszöveg alapján elképzeltem.
Két kalandra éhes fiatal srác meghódítja a világot. Szebbnél szebb helyekre eljutnak a munkájukból adódóan, millió kaland részesei lehettek ezáltal és nem utolsó sorban nem magyarországi átlagfizetésért. De…. azzal azért legyünk tisztába, hogy aki egy ilyen luxushajón vállal munkát, mint a két főszereplőnk azért nekik ez nem egy luxusnyaralás. Sőt! Kőkeményen meg kell dolgozniuk a pénzükért.
Van egy jó ismerősöm, aki több, mint 10 éve ilyen luxushajókon dolgozik. Amikor a közösségi oldalára kiteszi azokat a csodásabbnál csodásabb helyeket, ahol éppen járnak, bevallom egy kicsit irigylésre méltó. Pláne akkor, amikor itthon vacogunk a hidegben, ő meg valamelyik napfényes tengerparti részen „sütteti a hasát”. Viszont azt is tudom, hogy mennyire keményen dolgozott azért, hogy abban a pozícióban dolgozzon, ahol most van és mennyi negatív dolog is történt vele, ami valljuk be nem annyira irigylésre méltó.
Teljes egészében egyetértek a könyvben elhangzottakkal, miszerint egy ilyen hajós munka által „megismerheted a benned lakozó őserőt és magabiztosan nézhetsz szembe az életed hátralévő részében rád váró megpróbáltatásokkal. Egyszóval megismerheted önmagad.”

Ács_Milán>!

Megszámlálhatatlanul sok fokozat és rang épül egymásra egy olyan óceánjáró monstrumon, mint például a napjainkban egyik legnagyobbnak számító Royal Caribbean cég Oasis of the Seas nevű hajóján, ahol kétezer fős személyzet szolgál ki négyezer vendéget.

DCinti>!

Szó, mi szó, Orosháza nem tartozik a legnagyobb turistacélpontok közé, valószínűleg soha nem lesz a világörökség része, és jelenleg még nem itt fejleszti űrprogramjának legújabb részleteit az amerikai űrhajózási központ, a NASA.

19. oldal Norbi: BMX-re pattanva

Kapcsolódó szócikkek: Orosháza
DCinti>!

Senki nem született még a Himalája tetejére, oda fel is kell jutni.

129. oldal Peti: Kalandok az óceánjárón

Varga_Dia>!

Itt, a hajó gyomrában, több mint harminc nemzetiség próbál meg együtt élni ebben a műanyag világban, több-kevesebb sikerrel. Olyasmi ez, mint egy hatalmas Big Brother ház, csak a mi feladatunk nem merül ki a versírásban és éneklésben, és a szerződésünk kitöltése után sem tudjuk széthaknizni az országot. A kiszavazásról részben az utasok, vagyis, a „nézők döntenek”, ami minden napos történet a hajó életében. Mi a bort, ők pontozókártyát töltenek ki.

123. oldal, 13. Peti: Kalandok az óceánjárón (Konkrét Könyvek, 2014)

Cholito >!

Előbb utóbb minden szék kettétörik valaki alatt, ha mégsem, akkor pedig valakin. Ha szabad napot kapsz, ne aggódj, szar idő lesz. Ha gilisztát látsz, tartsd meg, sose tudni, mikor kell nekiállnod pecázni. Ha megoldod a vendég problémáját, biztos rögtön fog találni egy újat.

Varga_Dia>!

– HEELLLÓÓÓ MEEEENN!!
Mondom: – Gud ívning Sir.
Majd leadta a rendelést, hogy akkor: – My friend, get me a Manhattan, a screw driver, two dirty martini straight up and one on the rocks with twist.
Gondoltam, hogy nem hosszú lépést vagy házmestert fognak kérni, de mondom, mi a fenének kell ezeknek csavarhúzó, máshogyan nem tudja felbontani a kókuszdiót?

77. oldal, 8. Norbi: Az első hajóút emlékei (Konkrét Könyvek, 2014)