Azok ​a dolgok, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz 26 csillagozás

Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz

„A ​világ az, ami folyamatosan nyüzsög vagy az elmém?”
A több millió példányban elkelt bestseller erre keresi a választ, rámutatva annak fontosságára, hogy bizony érdemes kicsit lelassítani néha, mert az igazán értékes dolgok mellett nem érdemes elsuhanni!
A világ oly gyorsan mozog, de ez nem jelenti azt, hogy nekünk is vele együtt gyorsan és kapkodva kell mozdulnunk. Haemin Sunim (nevének jelentése: spontán bölcsesség) meditációs tanár, akinek könyve arra hivatott, hogy útmutatást nyújtson az éber jelenlét eléréséhez. Irányelveket mutat be nyolc témakör szerint, melyek a jólét és a boldogság megtapasztalásához vezetik el az olvasót – érintve az emberi kapcsolatok, a szeretet és a spiritualitás kérdéseit –, miközben nagy hangsúlyt fektet a másokkal való mély kapcsolat, illetve a magunkkal szembeni könyörületesség és megbocsátás fontosságára. Lélekmelengető bölcsességeit színes, meditatív rajzok teszik még értékesebbé, azzal a biztató üzenettel, hogy amikor képesek… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2017
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635297405 · Illusztrálta: Youngcheol Lee
Édesvíz, Budapest, 2017

Szyszyyy IP>!

Érdekes volt.
Nem vagyok vallásos, nem is leszek.
De azthiszem az ebben leírtakkal nagyonis egyet tudok érteni. :D
Nem is igazán az a lényege, hogy a buddhizmus, mint vallás milyen jó. Hanem arra ösztönöz, hogy jobb ember legyél. Ez pedig tetszett.

Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz

Nagyon sok jó gondolatot olvastam. Voltak közte újak és olyanok is amik lerágott csont, mert sokan mások már megemlítették korábban. Mégis, egy-kettő elgondolkodtatott.
Meg kell említenem a képeket is a könyvben. Nekem tetszettek és mindegyiknek megvolt a saját hangulata. Egyszerűek, mégis el tudtam őket népzegetni hosszabb ideig.

mongúz P>!
Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz

Kicsit közhelyes, de azért nem bántam meg, hogy elolvastam. Attól, hogy valami közhelyes, még igaz, és attól még nem biztos, hogy könnyű megvalósítani. Attól, hogy valamit untig ismersz, még nem emelted be a tudatodba. Az a következő lépés.

AniTarnoki>!
Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz

Érlelgetős, elmerengős, hasznos, nem túl elvont. Tetszik, hogy tematizálva van a tartalom. Kölcsön kaptam a könyvet, de meg fogom venni, jó, hogy tudom majd, hogy hol kell felcsapni, hogy útmutatást kapjak.

Nikoletta_Klein>!

A zene gyönyörűségét a hangjegyek közötti távolság adja. A beszéd hatásosságát a szavak között tartott szünet adja. Időről időre vehetnénk egy nagy levegőt, és odafigyelhetnénk a hangok közötti csendre.

Nikoletta_Klein>!

Minden hétre tűzz ki egy célt. Nagy különbséget jelent, ha van célod, és ha nincs. A jelentős eredmények mindig egyetlen gondolatra vezethetők vissza.

Kapcsolódó szócikkek: cél
Nikoletta_Klein>!

Van egy híres buddhista mondás: Buddha szemében mindenki buddha, egy disznó szemében mindenki disznó. Ez azt jelenti, hogy a világot mindenki a saját elméjének megfelelően tapasztalja. Amikor az elméd boldog és együtt érző, akkor a világban is ezeket a dolgokat tapasztalod. Amikor az elméd tele van negatív gondolatokkal, akkor a világ is negatívnak tűnik. Ha túlterheltnek és elfoglaltnak érzed magad, jusson eszedbe, hogy nem vagy tehetetlen. Ha az elme megnyugszik, a világ is megnyugszik.

Kapcsolódó szócikkek: Buddha
_Katie_ P>!

Ha valaki tökéletesnek tűnik, valószínűleg nem
ismered még elég jól az illetőt.

KanameTora>!

A világot csak az elménk ablakán keresztül szemlélve ismerjük.
Amikor az elménk lármás, a világ is az.
Amikor az elménk békés, a világ is békés.
Elménk megismerése épp olyan fontos, mint törekvésünk a világ megváltoztatására.

KanameTora>!

A beszéd hatásosságát a szavak között tartott szünet adja.

Mesii>!

Ha kellemetlen érzés támad benned,
ne ragadj le nála, és ne forgasd magadban.
Hagyd, hogy szabadon távozzon.
Az érzés magától elmúlik,
ha nem táplálod azzal, hogy időt töltesz vele.

Jegyezd meg:
Ha küzdesz érte, hogy megtartsd, el fog menni.
Ha úgy döntesz, elengeded, veled marad.

_Katie_ P>!

Egyetlen szeretetteljes, biztató szó képes megváltoztatni az emberek jövőjét.