Azok ​a dolgok, amiket akkor is szerethetsz, ha tökéletlenek 8 csillagozás

Hogyan fogadjuk el magunkat egy tökéletességre törekvő világban
Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket akkor is szerethetsz, ha tökéletlenek

„Amikor ​elkezdesz önmagaddal törődni, a világ is méltónak talál majd a törődésre…”

Az Azok a dolgok, amiket akkor látsz, ha lelassítasz nemzetközi bestseller e csodálatos folytatásában a zen buddhista szerzetes, Haemin Sunim megtanít arra, hogyan szeresd önmagad, az életed és annak valamennyi szereplőjét – minden tökéletlenségével együtt.

Felgyorsult világunk rengeteg kihívást állít elénk. Mindannyian máshogy reagálunk az élet nehézségeire. Sokan befelé fordulunk, és hátat fordítva a problémáknak a munkába temetkezünk, azt reméljük, hogy ettől mi és szeretteink is boldogabbak leszünk. Sajnos azonban ez a stratégia legtöbbször zsákutcába vezet. Gondoljunk csak bele, hogyan akarunk másokkal törődni, ha mi magunk nem vagyunk rendben? Még a repülőgépen is azt a tanácsot adják, hogy az oxigénmaszkot először magunkra tegyük fel, mielőtt a körülöttünk lévőkön segítenénk!

Haemin Sunim, akinek bölcsességével világszerte megismerkedhettek olvasói, új… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2019
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635299478 · Fordította: Sárkányné Molnár Krisztina · Illusztrálta: Lisk Feng
Édesvíz, Budapest, 2019

Kinga0>!
Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket akkor is szerethetsz, ha tökéletlenek

Haemin Sunim: Azok a dolgok, amiket akkor is szerethetsz, ha tökéletlenek Hogyan fogadjuk el magunkat egy tökéletességre törekvő világban

Vegyes érzések, de inkább hajlok a pozitív felé, ugyanis a könyv kimondottan nagy hatást gyakorolt rám. Nem minden rész, de voltak olyan fejezetek amiken elgondolkoztam vagy rá tudtam vetíteni a saját életemre.
Itt nem neked kell megtalálnod a könyvben az értéket, hanem a könyv fog neked mutatni egy adott látásmódot, ami neked vagy tetszik vagy nem.

Könyvmolyocska1 >!

Ne másokhoz hasonlítsd magad, hanem a régi énedhez.

Könyvmolyocska1 >!

Ha szeretsz valakit, ne azt tedd, amire szerinted szüksége van, hanem azt, amire valóban megkér.

Könyvmolyocska1 >!

Lehet, hogy az iskola és a munka a siker mértékegységei, de minél idősebb leszel, annál kevésbé lesznek ezek fontosak.
Az igazi győztes az, aki elégedett az életével.

Jean P>!

Ha találok egy könyvet, amit szeretnék elolvasni, csak megveszem.
Nem kell, hogy azonnal elolvassam.
Ha ott van a polcomon, előbb-utóbb eljutok oda.
Akkor is, ha oly vastag regény, mint egy ajtónehezék, vagy egy összetett filozófiai munka, eljön az idő, amikor örömömet lelem majd benne.

Kapcsolódó szócikkek: könyv · olvasás
Könyvmolyocska1 >!

Ha szeretem önmagam, akkor sokkal könnyebb másokat is szeretni magam körül.
Légy önmagad legnagyobb rajongója!

Kapcsolódó szócikkek: önszeretet
Könyvmolyocska1 >!

Először érdekesnek találtad őt, és izgalmasnak is, mert más, mint te.
Most pontosan ez a másság az, ami megnehezíti a kapcsolatot, nem?

Könyvmolyocska1 >!

A tested idősebb, de az elméd nem így érez.
Ez azért van, mert az elme nem ismeri a kort.
Az örökkévaló jelenben létezik.

Könyvmolyocska1 >!

Ha épp készülsz valahova menni, indulj el tíz perccel előbb.
Az elmédnek így nem kell rohanni, és te is élvezni fogod a sétát.
Hasonlóképpen, szánj öt perccel többet az evésre, hogy élvezni tudd.
Jobban érzed majd az ételek ízét, és az étel sem fogja megfeküdni a gyomrod.
Plusz öt-tíz perc itt-ott nagymértékben képes javítani az életminőségen.

Kapcsolódó szócikkek: idő
Könyvmolyocska1 >!

Amikor egyedül vagy, a világ megáll egy pillanatra, és ez segít visszaállítani a harmóniát.

Dün P>!

Ha túl sokat elmélkedsz és aggódsz, mielőtt megtennél valamit, „akkor a hajód a hegy felé megy az óceán helyett”.