Orosz-magyar ​szótár 3 csillagozás

Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár

I-II. kötet, 1981-es kiadás

Akadémiai, Budapest, 1977
1072 oldal · keménytáblás

hetcsillagkozt>!
Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár

A könyv, amit a leggyakrabban forgatok a kezemben. Mondhatni minden nap.
(És remélem, hogy Pál Ferencnek, aki műfordításelméletet tanított nekem, igaza lesz, és a sok szótáremelgetéstől egyszer majd izmos lesz a karom…)
Azt hiszem, nem lenne jogos, ha bejelölném, hogy olvastam, mert valószínűleg még a negyedét se, és talán lehetetlenség is.
Hogy kicsit gonoszkodjak is, a szótár egyébként elég elavult, kortárs szövegek fordítására majdhogynem alkalmatlan, tele van jó kis szoci kifejezésekkel, viszont az újabbak, például bármilyen informatikához kapcsolódó dolog hiányzik belőle. Jó lenne egy olyan elszánt ember, aki egyszer veszi a fáradságot, és felfrissíti, mondjuk ehhez nem árt egy pár év szabadidő… (Reménykedni azért lehet. És amíg ez nem következik be, addig persze tökéletes lesz a Hadrovics féle megsárgult lapos, nagymama szagú szótár, olyan hasznos kifejezésekkel, mint a „kényszermunkatáborból szabadult női fogoly”.)

Helen Davies – Halász Lászlóné: Венгерский язык для русский
Gozmány László: Vocabularium nominum animalium Europae septem linguis redactum
Galla György: Ételszótár
S. Kovács Zoltán: Orosz-magyar külkereskedelmi terminológiai szótár
Magyar-orosz szótár és társalgó
Szabó Miklós: Orosz-magyar / Magyar-orosz szótár
Gyáfrás Edit – Gyurácz Annamária – Kugler Katalin – Zakonova Dina (szerk.): Orosz-magyar, magyar-orosz tanulószótár
Katona Lóránt (szerk.): Magyar-orosz műszaki szótár I-II.
Gallyas Csaba – Petrikás Árpádné (szerk.): Növénytermesztési szótár / Dictionary of crop production / Wörterbuch der Pflanzenproduktion / Diccionario de producción vegetal / Dictionnaire de production végétale / Словарь по растениеводству
Szabó Miklós: Magyar-orosz zsebszótár