Orosz-magyar ​szótár 4 csillagozás

Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár

I-II. kötet, 1981-es kiadás

Akadémiai, Budapest, 1977
1072 oldal · keménytáblás

hetcsillagkozt>!
Hadrovics László – Gáldi László: Orosz-magyar szótár

A könyv, amit a leggyakrabban forgatok a kezemben. Mondhatni minden nap.
(És remélem, hogy Pál Ferencnek, aki műfordításelméletet tanított nekem, igaza lesz, és a sok szótáremelgetéstől egyszer majd izmos lesz a karom…)
Azt hiszem, nem lenne jogos, ha bejelölném, hogy olvastam, mert valószínűleg még a negyedét se, és talán lehetetlenség is.
Hogy kicsit gonoszkodjak is, a szótár egyébként elég elavult, kortárs szövegek fordítására majdhogynem alkalmatlan, tele van jó kis szoci kifejezésekkel, viszont az újabbak, például bármilyen informatikához kapcsolódó dolog hiányzik belőle. Jó lenne egy olyan elszánt ember, aki egyszer veszi a fáradságot, és felfrissíti, mondjuk ehhez nem árt egy pár év szabadidő… (Reménykedni azért lehet. És amíg ez nem következik be, addig persze tökéletes lesz a Hadrovics féle megsárgult lapos, nagymama szagú szótár, olyan hasznos kifejezésekkel, mint a „kényszermunkatáborból szabadult női fogoly”.)

Dobroslawa Świerczyńska – Andrzej Świerczyński: Szólásmondások többnyelvű szótára
Fenyvesi István: Orosz-magyar és magyar-orosz szlengszótár
Szabó Miklós (szerk.): Orosz-magyar / Magyar-orosz iskolai szótár
Képes szótár orosz-magyar
Báli Gyöngyi – Futó István – Kiss László (szerk.): Magyar-orosz útiszótár / Orosz-magyar útiszótár
Koller Erzsébet: Bonyolítói szószedet
Anthony Tompson – Pipics Zoltán (szerk.): A könyvtáros hatnyelvű szótára
Répási Györgyné: Túlzásba vitt orosz szavak
Bleier András – Bleier Andrásné: Villámgyorsan oroszul!
Galla György: Ételszótár