Alagutazók ​Zsebvárosban 8 csillagozás

Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Marci különös kalandba keveredik, amikor hirtelen Zsebvárosban találja magát. A hazatéréshez meg kell keresnie az elveszett nagykabátját. Egy idős tanító, Aladár segít neki eligazodni ezen a furcsa helyen, ahol a varázsló egerek lovagi címet szerezhetnek, az emberek csigabusszal közlekednek, a város vezetője a húsvéti nyuszi rokona, miközben az is kiderül, hová tűnnek a dolgaink a zsebünkből és az ágy alól. És akkor még nem is említettük a zokniválságot… Mert ebben a varázslatos világban is akadnak gondok, Marci pedig akarva-akaratlanul az események sűrűjébe csöppen. Meg kell találnia magában a bátorságot, hogy segítsen különleges, új barátainak, mielőtt egy titokzatos gonosz végleg csapdába ejtené őket…

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2019
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155999079 · Illusztrálta: Oszoli Bernadett

Tarja_Kauppinen IP>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Amikor megjött a jó idő, kiürítettem a lányom téli kabátjának a zsebeit. Volt benne tavalyi strandbelépő, kőkeményre száradt kiflivég, kifolyt Technokol, első világháborús katonasírok…

Hasonló forrásból táplálkozik ez a kötet is (főleg technokolilag). Marci olyasféleképpen jut zsebvárosba, mint Alice Csodaországba, és van nyúl is, szóval akinek Carroll bejött, annak ez is be fog (ez azért lightosabb). A csavar meglepett, a rajzok meg nagyon igényesek. Annyi az összes bajom vele, hogy bennem visszatetszést keltenek az ilyen kitalált lények és dolgok, hogy pl. manók és varázslat, mert snassz, főleg ha a sztereotípiáknál maradunk, azaz pl. a manók kicsik, és csúcsos sipkát viselnek. Legyen már fantáziánk elrugaszkodni az ezer éve lerágott toposzoktól, mert a varázslásnál a könyv nálam zuhanórepülésbe kezdett, a manóknál meg megrándult egy izom a szemem sarkában, mondjuk aztán a csavar és az egész Carroll-utánérzés által sikerült ezt visszatornászni. Aki ki tud találni egy ilyen Alagutazókat Zsebvárosban, az ki tud találni nem ezerszer látott mágikus/mesés elemeket is, nem kellene olyan alsó kategóriás eszközökhöz folyamodni, mint a kis, csúcsos sipkás manók, vagy a varázslat. Ez azonban inkább dicséret, s a hangsúly inkább azon van, hogy ez egy igen tetszetősen a 8-10 éves olvasók világához szabott kis Carroll-parafrázis, melyet az említett, kevésbé erős pontjai dacára valóban érdemes kézbe venni.

Bleeding_Bride IP>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Már a beharangozókor roppant kíváncsi voltam erre a könyvre, főleg az illusztrátor miatt.
Egy fél órás olvasmány volt, letesztelem, hogy a célközönség egy tagjának mennyi idejébe kerül, mert most Szende olvassa.
Nagyon aranyos kis történet, olvastatta magát, annak ellenére, hogy erős Alice csodaországban érzést váltott ki.
A zsebutazástól meg olyan érzésem volt, hogy az a kabátzseb igazán lehetne egy női táska párja is, hisz ebben is minden elfért, mégsem találni semmit, de ha kell el lehet veszni benne, teljesen más dimenzióba repülve.
Az egyetlen ok amiért kicsit lerágtam a csillagokból, hogy hiányzott belőle az a kis plusz, amivel el tudott volna varázsolni. Nekem két fajta gyerekkönyv van, amiben elveszek és amitől érzem, hogy ehhez már öreg vagyok… ez az utóbbi kategóriába esett. A hiteles, korosztálynak megfelelő ítéletet, az értékelést majd a fiókám hozza :D

Kicsibogár>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Szeretnivaló történet humorral, kalanddal és fantáziával tele. Szívembe zártam, és remélem olvashatom majd tovább.

icu79>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Látom a történet értékeit, szépségeit, de nekem nem tetszett. Többen írtátok, hogy egy kicsit az Alice Csodaországban-ra hajaz, én azt sem bírtam… Elég kalandos, és fordulatos, a célkorosztálynak valószínűleg bejön.

krlany I>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Kedves, aranyos mese, de semmi különös.
Tényleg erős benne az Alice-párhuzam kezdve az új helyszínre jutástól, a főgonoszon át.
Egy kicsit kevés az egész. Hiányzik az elmélyülés. Pl. ott van Feri vagy Hó Pihe, akiknek fontos szerepük van, mégsem tudunk róluk semmit. És én úgy éreztem, hogy be sincs fejezve, hiszen hol van Marci tornazoknija?

Chris>!
Habony Gábor: Alagutazók Zsebvárosban

Aranyos kis történet, tulajdonképpen egy Alice Csodaországban-parafrázis. Hősünk egy alagúton keresztül átjut egy másik világba, ahol az egerek varázsolnak, az emberek csigabuszon utaznak, a zoknik és a harisnyák pedig harcban állnak egymással. Gyermekeknek tökéletes nyári olvasmány lehet, a sztori viszonylag egyszerű, van benne jó és rossz, akik megküzdenek egymással, de mellőz mindenféle erőszakot. Apróbb csavarokat is rejt a történet, a befejezés pedig a folytatás lehetőségét is magában hordozza.