Változó ​anyanyelvünk 0 csillagozás

Írások a magyar nyelvről
H. Varga Márta: Változó anyanyelvünk

Mit ​jelent a kütyüböjt? Mi is az a kafetéria? Milyen férfiakat illethetünk metroszexuális jelzővel? Miért berzenkedünk a hatékonytalan melléknév ellen? Hogyan mondjuk tárgyesetben a paprikás melléknevet: paprikást vagy paprikásat? Az üdítő többes száma: üdítők vagy üdítőek? Melyik méreg a leghalálosabb? Hogyan lett az édesanya-nyelvből édes anyanyelv?

H. Varga Márta tudományos igényességgel, közérthető stílusban megfogalmazott 46 írása a mai magyar nyelv fentiekhez hasonló jelenségeit veszi górcső alá, rávilágítva, hogy a nyelv és a nyelvi változások sokszor nem„logikusak".

A kötet írásai először az Édes Anyanyelvünk című folyóiratban jelentek meg 2005 és 2018 között. A TINTA Könyvkiadó azzal a szándékkal gyűjtötte egybe, és adja közre ezeket a nyelvi ismeretterjesztést szolgáló írásokat, hogy ismét meggyőzze az olvasót anyanyelvünk végtelen gazdagságáról és változatosságáról, illetve szemléltesse, hogy a nyelvvel való foglalkozás egyáltalán nem érdektelen,… (tovább)

Tinta, Budapest, 2019
154 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634092087

Mészáros Edit: A finn leíró nyelvtan alapjai
Margarita Görrissen – Eva Lloret Ivorra – Gudrun Männlein: Pons Nyelvtanfolyam kezdőknek – Spanyol
Budai László – Radványi Tamás: Angol nyelvtan
Amelia Blas Nieves – Géró Györgyi – Lux Judit – Carolina Pérez López – Tóth Eszter – Merkely Ágnes: Español.hu
Fráter Adrienne: Magyar nyelv a középiskolák számára 12.
Rácz Endre – Szemere Gyula: Mondattani elemzések
T. Aszódi Éva – Hernádiné Hámorszky Zsuzsanna – Tarbay Ede: Olvasókönyv 3. osztály
Rácz Endre – Takács Etel: Kis magyar nyelvtan
Nádasi Krisz: Hogyan írjunk könyvet?
Fábián Pál – Graf Rezső – Szemere Gyula: Helyesírásunk