At ​the Mountains of Madness 14 csillagozás

H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Long acknowledged as a master of nightmarish visions, H. P. Lovecraft established the genuineness and dignity of his own pioneering fiction in 1931 with his quintessential work of supernatural horror, At the Mountains of Madness. The deliberately told and increasingly chilling recollection of an Antarctic expedition’s uncanny discoveries–and their encounter with untold menace in the ruins of a lost civilization–is a milestone of macabre literature.

This exclusive new edition, presents Lovecraft’s masterpiece in fully restored form, and includes his acclaimed scholarly essay “Supernatural Horror in Literature.” This is essential reading for every devotee of classic terror.

Eredeti megjelenés éve: 1936

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lovecraft Illustrated by François Baranger Free League angol

>!
Design Studio Press, Culver City, United States, 2021
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781624650512 · Illusztrálta: François Baranger
>!
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781624650086 · Illusztrálta: François Baranger
>!
Penguin, Great Britain, 2018
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780241341315 · Illusztrálta: Coralie Bickford-Smith

6 további kiadás


Most olvassa 4

Várólistára tette 6

Kívánságlistára tette 8


Kiemelt értékelések

littlelinda>!
H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Még szerencse, hogy magyarul már olvastam, mert így eredetiben sokkal nehezebb – nem is csodálom, ha sokan nem élvezik emiatt, hiszen a nehéz nyelvezet miatt jóval nehezebb megérteni és követni a történetet. Ami számomra már a magyarban is kicsit unalmassá tette, az a rengeteg biológiai és régészeti leírás volt, mert annak ellenére, hogy erős valóságérzetet adott az egész történetnek, sajnos sokat nem értettem belőle. Viszont a rejtély az Öregek jelenléte és technológiai fejlettsége körül nagyon érdekes, hátborzongató belegondolni, hogy egy nap a mostani emberek maradványait is így fedezik majd fel, és lenyűgözve tanulmányozzák majd a testfelépítésüket és a civilizációik fejlettségeit. Abba pedig talán még hátborzongatóbb belegondolni, hogy az ember és a dinoszauruszok előtt földön kívüli lények civilizációja foglalta el a Földet, akik technológiája jóval meghaladta az emberét, de uyganúgy hódítottak, háborúk és lázadások ezreit vívták meg, mígnem elérkezett a bukásuk – hogy egy még nagyobb, rémisztőbb hatalom által, vagy a Shoggothok felkelése által, azt nem tudni biztosra. De az is lehet, hogy ez a végtelen hatalom, amitől még az Öregek is tartottak, most is ott szunnyad az Antarktika fagyos hegyei között….
off

Balázs_Erőss>!
H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Eddig meg voltam győződve arról, hogy a Dolog című film, Alan Dean Foster regényéből lett átírva.
Nos, nem. Az eredeti ötlet Lovecraft terméke, akit annyira nem komálok.
Most viszont az a helyzet, hogy gyerekkorom nagy horror-élményének emléke kifejezetten élvezetessé tette az olvasást. Lépten-nyomon visszaköszönnek egymásnak a film és a regény jelenetei. Hiába no, nincs új a nap alatt!

Stone>!
H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Ahogy belekezdtem, és ez nagyon érdekes élmény volt nekem, eszembe jutott az egész, pedig az nem mostanában volt. Mármint az, h olvastam. Lovecraft egy állat, már elnézést. Az egész könyv egy nagy leírás, mindez úgy, h nem unod. Sőt, hajt előre. Eszembe jutott Balzac, mert éjcspí is a maga módján mindent belesző az írásába, ilyen festő, olyan ábrázolása illusztrátornak, na igen, ez a másik, ezt a könyvet végig lehetne storyboardozni, de olyan szép nagyban! Szóval élvezet volt.

7 hozzászólás
Estocada>!
H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Egy igazi klasszikus a horror nagymesterétől. Lovecraft talán leghosszabb művében remek ütemérzékkel építi meg a feszültséget, és rengeteg utalást tesz univerzumának hátterére is az Öregek városának bemutatása közben. Azonban vigyázzatok az angol nyelvű könyvvel; ez nem Hemingway, a maga szikár szerkezetével és szókincsével, itt bizony elkél a magas szintű angol nyelvtudás. Lovecraft többszörösen bővített, egzotikus jelzős szerkezetekkel gazdagon tarkított, változatos mondatokat használ, ami alaposan feladja a leckét az idegen nyelvű olvasónak. De megéri, higgyétek el!

>!
Penguin, Great Britain, 2018
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780241341315 · Illusztrálta: Coralie Bickford-Smith
Pabu>!
H. P. Lovecraft: At the Mountains of Madness

Első Lovecraft könyvem volt, nem tudom igazából,hogy mit vártam tőle.Ennél mindenféleképpen többet,de lehet nem jó könyvvel kezdtem,vagy nem tudtam elég pontosan,mit lehet tőle várni. Azzal tisztában voltam,hogy elvileg semmi extra horror nincs benne,"csak" az agyadba férkőzik a sejtelmes-rejtelmes, enyhén hátborzongató sztori. Lehet,hogy ez másik könyvben jobban hat,itt igazából arról van szó,hogy találnak pár ős földönkívülit meg a városukat az Antarktiszon. És fedezik fel a várost,valahogy rájönnek,hogy milyen irgalmatlanul régen éltek ezek és mennyire fejlettek voltak és hű és ha és az utolsó fejezet második felében kezd el történni valami,de az se az igazi.Mivel nem tudott eléggé beparáztatni közben,a végén sem emelkedett meg túlzottan a pulzusom…
Jah és persze tele kellett nyomni a saját munkásságára történő utalásokkal is,mert az annyira fontos és nagyon szervesen kapcsolódik a történethez…


Hasonló könyvek címkék alapján

Ray Bradbury: The October Country
Tade Thompson: The Murders of Molly Southbourne
N. K. Jemisin: How Long 'til Black Future Month?
Stephen King: Skeleton Crew
Richard Matheson: The Best of Richard Matheson
Jennifer Brozek (szerk.): 99 Tiny Terrors
Maledictions
Kathe Koja – Michael Kelly (szerk.): Year's Best Weird Fiction 2.
Karin Tidbeck: Jagannath
Ellen Datlow (szerk.): Lovecraft's Monsters