Kis ​könyv karácsonyra 4 csillagozás

400 ötlet és baráti jó tanács receptekkel tarkítva
H. Jackson Brown – Rosemary Brown – Kathy Peel: Kis könyv karácsonyra

Egy fagyos decemberi este a feleségem, Rosemary, a barátaink meg én forralt bort iszogattunk és az It's a Wonderful Life-ot néztük a tévében. A kandallóban csendesen pattogott a tűz, fénye megvilágította arcunkat, amint meghitt csendben vártuk a film végét. Tizenöt éve így várjuk a karácsonyt. Még egy hasábbal dobtam a tűzre, és beszélgetni kezdtünk kedvenc karácsonyi hagyományainkról. Kitaláltuk, hogy egy csokorba gyűjtjük azokat az ötleteket és trükköket, amelyekkel a karácsonyt évről évre igazi ünneppé varázsoljuk. Így született meg a Kis könyv karácsonyra, ott a pattogó tűz fényénél… Reméljük, hogy ez a kis könyv segít az ünnepi készülődésben.

Tericum, 2002
ISBN: 9638453621 · Fordította: Bélai Krisztina · Illusztrálta: M. Miltényi Miklós

Molymacska>!
H. Jackson Brown – Rosemary Brown – Kathy Peel: Kis könyv karácsonyra

H. Jackson Brown – Rosemary Brown – Kathy Peel: Kis könyv karácsonyra 400 ötlet és baráti jó tanács receptekkel tarkítva

Ez a könyv egy apró karácsonyra készülős, tippeket adós könyv, és mivel karácsonyi, csak el-el olvasgattam azokat a tippeket. Voltak jók is, kevésbé jók is, idejétmúltak és örök kedvencek is.
Ezeket a tippeket szerintem csak úgy lehet értékelni, ha csokorba gyűjtöm őket szempontok alapján, hiszen nagyon változatos mi az, ami érdekes volt benne, és mi az, ami kevésbé.Az első csoport amiről írnék az a novemberi készülődés, vagy a karácsonyi készülődésre készülődés. Ezek a tippek alapvetően nem rosszak, inkább arról szólnak, hogy mindenféle használati tárgyat nézzünk meg, vizsgáljunk ki, javítsunk meg. Ilyen volt fényképezőgéppel, izzósorral, de az autóval is. Alapvetően ha nem is a karácsonyi érzés miatt, de mindenképpen hasznosnak találtam, hiszen így legalább eszébe jut az embernek, hogy aha, az izzót már nyolc éve nem világít, cseréljük ki a nem működő részeket De voltak olyan részek, ahol a novemberi vásárlást tartotta jónak az írónő, akár ajándékra, akár karácsonyi szerelésre gondolva. Mindenképpen bólogatok (főleg hogy most egy extracuki karácsonyi ruhát akarok rendelni :D )
Másik csoport a kis karácsonyi partyk. Érdekes volt, mert ez nálunk (ilyen formán) nem annyira divat, de közben meg sok szempontból átéreztem, mit akar mondani a könyv. A készülődés, a mindig legyen egy süti talonban, a díszített ház, és úgy általában a karácsonyi party hangulat kellemesen átjött abból a néhány ötletből, amit olvashattam.
Megint másik csoport a gyerekre koncentrál: mit csinálj vele, milyen ajándéka legyen és ilyesmi. Bár érdekes volt a könyv, és megpróbál mindenkinek szólni (van benne szinglitipp is), mégis úgy érzem, főleg a harmincas, kis/közepes gyerekkel rendelkező nőknek íródott a könyv.
Vannak a jótékonykodó csoportok, és igazából ezt két alcsoportra is szedném: az egyik, amikor valakinek pénzzel jótékonykodsz. Ha nem volt legalább húsz (de inkább harminc) ötlet, kinek adj jattot (duplán, triplán) decemberben, akkor egyse. Ha mindenkinek ennyi borravalót adnék, kb a fizetésem is elmenne, és ez picit zavart is, hogy a pénzzel köszönöm meg a postásnak, boltosnak, könyvtárosnak, istentudjakinek, hogy cuki volt és végezte a munkáját (nem azt mondom, hogy ajándék nem fér bele, de nem feltétlen pénz, és nem ennyi embernek). A másik rész, hogy jótékonykodjunk pénz nélkül, sokkal ötletesebb volt: sokszor kerültek elő az idősek otthonában lévő személyek, de szó esik a Vöröskeresztről (Mikulásgyár emberek, Mikulásgyár!!!). Ez a része a sok apró jótékony gondolattal viszont kárpótolja a pénzes részt is (sok érdekes ötlet volt a mindennapi jótékonyságról).
Másik csoport pedig foglalkozik a karácsonnyal magával, mint az az ünnep, aminek jobb, ha örülünk. Nagyon tetszett benne, hogy megpróbálja kicsit „enyhíteni” a bűntudatot, hogy lehet a karácsony hatalmas, és élvezetes (tipikus: azt a karácsonyfát vedd meg, amire először azt mondtad, túl nagy :D én mindig így vásároltattok karácsonyfát apuval XD ). Nagyon tetszettek a vallási (úgy hogy nem vagyok vallásos szerintem ez elismerés) és nem vallási ötletek is, amik kicsit különlegessé teszi az ünnepet.
Vannak benne receptek is, de ne ezért vegye meg senki a könyvet. Összesen talán öt recept van benne, ebből hármat én is (kezdő szakács) megtudok csinálni, így valószínűleg más is. A receptekben nincs semmi különleges, vagy extra, inkább csak hangulati elemként jelenik meg.
A kötet illusztrált, az illusztráció pedig elég… furcsa volt. Mondhatni ronda, sokszor gyerekes, máskor kétértelmű. Nagyon sokszor nem is illett a szöveghez, és csak elrontotta a karácsonyi érzésekkel átitatott sorokat.
A kis könyv nem volt rossz, érdemes belőle meríteni ötleteket, hogy mit szeretnék karácsonykor megcsinálni (és mit kezdünk el már novemberben). Kellemes kis olvasmány, remélem néhány molynak a kezébe akad a karácsonyi készülődés idején :)

Nickykee>!
H. Jackson Brown – Rosemary Brown – Kathy Peel: Kis könyv karácsonyra

Fél óra alatt végigolvastam, míg a kisfiam aludt. Imádom ezt a könyvet!!!! :-) Ajánlom minden karácsony-fannak :-) Mind a 400 tanácsot most azonnal meg akarom fogadni, de persze ez lehetetlen, mindenesetre jó kis ötleteket adott, és megalapozta a karácsonyi feelinget így két nappal advent első vasárnapja előtt. Olvassátok, lapozgassátok! :-)

gingalló>!

Ne feledd: A karácsonyi nagytakarítás nem kötelező.

gingalló>!

Időben keresd elő a karácsonyfatalpat.

gingalló>!

Fűzz karácsonyi cipőfűzőt gyereked cipőjébe. Egyikbe pirosat, másikba zöldet.

gingalló>!

Ne feledd: minél drágább egy játék, a gyerekeid annál inkább a dobozával szeretnének játszani.

gingalló>!

Díszítsd fel a kutyaházat is.

gingalló>!

Vágd sutba az aggodalmaidat. Karácsonykor a giccses is szép.

gingalló>!

Minden évben fényképezd le a családodat a karácsonyfa előtt. A pompás karácsonyi fotógyűjteményeden nyomon követheted, ki hogyan változik évről évre.

gingalló>!

Rakd a karácsonyfa alá gyerekeid plüssállatkáit, hogy fogadják a Jézuskát.

gingalló>!

Ne húzd fel magad anyósod furcsa karácsonyi szokásain.