A ​bűvészbolt / The Magic Shop 4 csillagozás

H. G. Wells: A bűvészbolt / The Magic Shop

”Hogy milyen kitűnően írt ez a huszadik századi mindenes, talán novelláiban érzékelhető leginkább. (…) A hatalmas, heterogén életmű összemosódó masszájából határozott, éles kontúrokkal, a megjelenítés nappali fényében emelkedik ki egy-egy remekbeszabott elbeszélés tömör érzékletessége, mesteri realizmusa, néhány felejthetetlenül jellegzetes figurája. Kis elejtett remekművek ezek.” – Görgey Gábor

Eredeti megjelenés éve: 1903

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kentaur könyvek Noran

Noran, Budapest, 2000
206 oldal · ISBN: 9639048755 · Fordította: Lovik Károly

H. G. Wells: A bűvészbolt / The Magic Shop

Szinte már el is felejtettem, mennyire szeretem ezt a stílust, olyan rég olvastam ilyen csodaszép nyelvezetű, cizellált elbeszéléseket, így most nagyon jól esett, mintha régmúlt idők fuvallata legyintett volna meg finoman.
Remek és meghökkentő történetek voltak ezek, olyan szép klasszikus angol nyelven, amihez én még nagyon kevés vagyok, de Lovik Károly fordítása előtt is lekapom a kalpagom.

Mindegyik történetből kikacsint egy kis rémületet keltő csalfa fricska vagy épp meghökkentő különcség és megsúgom, hogy boldog végkifejletet se igen várjunk, ellenben csodálkozhatunk és borsódzhatnak hátunkon a pihék e kellemes kis rémmeséket olvasgatva, mert Az időgép és más remekművek kiötlője, mesélhet nekünk akár vérszívó orchideákról, akár őslények újjáélesztési kísérleteiről, nem tud hibázni, mert szerintem mind a nyolc történet kellőképp és stílusosan vérfagyasztóra, alkalmasint kísértetiesre sikeredett.
Sokat tanulhatnának tőle a mai thriller-fanty-krimi és mindenféle más stílusú íróink is.

Kedvenceim a címadó Bűvészbolt, ahol minden gyermek álma valóra válhat, ám kérdés, mi lesz mindennek az ára, A gyönyörű öltöny, amit csak különleges alkalmakra tartogat egy anyuka vagy A néhai Mr. Elvesham története, melyben egy trükkös testcserének lehetünk tanúi, de a többi is nagyon jó volt, így kedves @Morpheus -ommal elő is kerestettem a [[http://moly.hu/konyvek/h-g-wells-a-buvos-bolt-es-mas-elbeszelesek|következő]] Wells kötetet, hogy nyújtsam még egy kicsit az élményt. :)

Noran, Budapest, 2000
206 oldal · ISBN: 9639048755 · Fordította: Lovik Károly

Kkatja>!

Igazán senki sem tudhatja, hogy mi minden rejtőzködhetik egy emberi lény külseje mögött, uram. Valóban, nem vagyunk egyebek, mint jól kikefélt külsők, fehérre meszelt koporsók…

61. oldal A bűvészbolt

Kkatja>!

I set this story down, not expecting it will be believed, but, if possible, to prepare a way of escape for the next victim.

Kkatja>!

Tudom, hogy nem hiszik el azt a történetet, amit most leírok, de szeretném, ha legalább mást meg tudnék menteni attól, hogy hasonló dolog áldozatául essék.

7. oldal A néhai Mr. Elvesham története

Londonna >!

„We none of us know what the fair semblance of a human being may conceal, sir. Are we all then no better than brushed exteriors, whited sepulchres -”