A ​kicsi dió és más mesék 22 csillagozás

Gyuricza Eszter (szerk.): A kicsi dió és más mesék

A Magyar népmesék sorozat az elmúlt évtizedek során fogalommá vált. A főként a televízióból ismert, különleges hangulatú mesék most képeskönyv formájában kelnek életre. A kötetben a következő mesék olvashatók: A béka, a kolbász és az egér, A kicsi dió, Az állatok beszéde, A mezei nyúl és a sündisznó, A hét kecskegida, Pirosmalac, Kecskekatonaság, A szegény ember meg a lova, Angyalbárányok, A papucsszaggató királykisasszonyok.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar népmesék Alexandra

Alexandra, Pécs, 2016
Alexandra, Pécs, 2008

Kukuucs>!
Gyuricza Eszter (szerk.): A kicsi dió és más mesék

Nagyon szeretem a magyar népmeséket, ezt a válogatást azonban nem tartom olyan jónak. Akadtak benne ismertebb mesék is, de volt számomra ismeretlenek is. A rajzok néhol félelmetesek, de a mesék rövidek, a harmadikas testvérem már önállóan is olvasott belőle egyszerre több mesét is (pedig mindig elég hamar megunja az olvasást).

TiszlaviczMarcsi I>!
Gyuricza Eszter (szerk.): A kicsi dió és más mesék

Nagyon szeretem a magyar népmeséket, végig a zenéje ment a fejemben :) Bár némelyik mesére másképp emlékeztem…

Véda P>!
Gyuricza Eszter (szerk.): A kicsi dió és más mesék

A Magyar népmesék válogatás-sorozatai közül eddig ez a leggyengébb, amit olvastunk. Ráadásul sikerült úgy összeválasztani benne a meséket, hogy a hozzá tartozó illusztrációk egymás után egyre rémisztőbbek. Emiatt volt, amit el sem olvastunk Pocakkal :S
Félt tőle, na…S nekem sem tetszett. Nagyon nem.

TiszlaviczMarcsi I>!

Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon, még az Óperenciás-tengeren is túl, volt egyszer egy szegény juhászlegény. Volt neki egy szamara, semmi egyebe a világon.

26. oldal - Az állatok beszéde