Szerzők ​és szerkesztők kézikönyve 27 csillagozás

Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

A Szerzők és szerkesztők kézikönyve először 1996-ban jelent meg. Az elmúlt tíz esztendő alatt a számítógép és az internet teljesen átformálta egy könyvkiadó mindennapi életét. A könyvkiadásra és a könyvkereskedelemre vonatkozó napi ismereteinket ugyanis ma már jórészt az internetről szerezzük. Mindezek alapján a szerző a könyv információs anyagát teljesen átdolgozta. Emellett a hivatkozási és bibliográfiai formát tovább egyszerűsítette, s egy önálló fejezetben bemutatja – mint követhető gyakorlatot – az angolszász hivatkozási rendszert. A könyv új fejezetet szentel a szerzői jogok tárgyalásának is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris kézikönyvek

Osiris, Budapest, 2005
Osiris, Budapest, 2003
Osiris, Budapest, 2000

Molymacska
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Mivel ez majd' mindegyik tárgyamhoz kötelező volt, ezért így vagy úgy de találkoztam már a könyvvel, és az információ nagyobbik része már a tanagyagként megvolt (így a mostani olvasásom nyomán kevesebb új információt találtam, mint szerettem volna. Elképzelni se lehet, mennyire csalódott voltam emiatt, hogy az egyetem TÉNYLEG tanított nekem valamit)
Ez tipikusan az a könyv, amiért készült: hogy mutatni lehessen rá, hogy ott megtalálod. Minden össze van benne szedve arról, amit a könyvkiadásról, a kiadó munkáról, vagy a könyvről tudni kell. spoiler. Azt hittem szárazabb lesz, de egyáltalán nem volt az, bár tény, hogy sok apróbb dolog sokszor ismétlődik (talán hogy biztos ne kövesse el az ember)
Kicsit régről indít, de jó volt a régi technológiát is megismerni a mostani mellett (a postai levelezős esetek külön érdekességek az én életemben).
Mivel ezt egy írástechnikai könyvvel párhuzamosan olvastam, így jó volt arra, hogy megkülönböztethessem mit várnak az írótól, és mit várnak a kiadóktól (szerkesztőktől stb). Ha bármi problémám vagy kérdésem lenne, tuti itt keresném elsőnek.
Ez a kötet polcra való. Olyan előkapós, megértős, kívülről fújós dolog. Fontos könyv, öröm volt olvasni

Bence AP
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Mit is mondhatnék egy olyan könyvről, amelynek szerepelek az ajánlott irodalom szekciójában?! :)

linokumiko
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

A-tól Z-ig bemutatja a kiadás minden lépését. Sok hasznos tanács, segédlet van benne, amit minden szerkesztéssel, írással, kiadással foglalkozónak meg kéne fogadnia. Rendkívül részletes és, ha szabad ilyet mondanom: alapműnek kéne tekinteni ebben a szakmában.

Osiris, Budapest, 2005
Kedves_Könyvek I
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Rettentően informatív, nagyon sokat segített megértenem a könyvkiadás folyamatát.

lamucat
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Mindenkinek kézikönyvként kellene a gépe mellett tartani, aki bármilyen kiadványszerkesztéssel foglalkozik! És használni!!! Akkor talán nem lenne annyi zavaró, zagyva megjelenés!
Nekem évekig nélkülözhetetlen segítőm volt a munkámban!!

Zalán_Muhary
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Ez a könyv a kiadványszerkesztés, könyvkiadás, könyvírás stb. stb. alapműve.

Laza
Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve

Könyvekkel akarsz foglalkozni, vagy legalábbis ilyen irányú terveid vannak? Akkor itt egy kis olvasnivaló. Átfogó képet ad a minőségi könyvkiadásról, és bepillantást enged ebbe a nagyon vonzó világba. Ha szeretted, a szakmában a helyed. Ha nem, akkor pedig még nem késő váltani.

SunnyRiver

A könyvtárosok, akik a végső formával, a kinyomtatott könyvvel találkoznak, érzékelik csak igazán, mennyire zűrzavaros a helyzet ma Magyarországon.

10. oldal - Előszó

SunnyRiver

A szerzők nagy része – tisztelet a kevés számú kivételnek – meg van arról győződve, hogy a kiadónak leadott kézirat csak afféle munkapéldány, s a szöveg véglegesítése – tartalmi és formai szempontból egyaránt – a tördelt változaton, sőt az imprimatúrában történik. Bár kényelmi szempontból ez az érvelés és gyakorlat érthető, mégis alapvetően hamis. Ragaszkodnunk kell ahhoz az elvhez, hogy a szerzői kézirat a lehetőség szerint végleges legyen (a Thomas Mann- vagy a Proust-formátumú írók természetesen kivételek).

10. oldal - Előszó