Gyurgyák János (szerk.) · Környei Anikó (szerk.) · Saly Noémi (szerk.)

Élet ​a régi Magyarországon 7 csillagozás

Gyurgyák János – Környei Anikó – Saly Noémi (szerk.): Élet a régi Magyarországon

A ​kiadó tavaly megjelent, A régi Magyarország képeslapokon című albumának folytatásaként most az Országos Széchényi Könyvtár Plakát- és Aprónyomtatvány-tárának ritkán látható kincseiből válogattunk össze egy kötetre valót. Eleink, a Monarchia polgárai számtalan változatos írott és képes formában érintkeztek egymással. Hírt adtak a gyerekek születéséről, házasságkötésekről és szeretteik haláláról; küldözgettek üdvözlőlapokat és fényképeket a legkülönfélébb alkalmakra; ajánlgatták portékájukat plakátokon, röplapokon és kávéházi számolócédulák hátán; följegyezték táncosaik nevét díszes táncrendekre; színes kis jutalomképekkel vagy szentképekkel méltányolták a nebulók iskolai előmenetelét; takaros füzetkékben rögzítették asztaltársaságuk vagy temetkezési egyletük szabályait; ex librisek büszkélkedtek a könyvekben. És szerencsénkre mindig akadt, aki eltett emlékbe egy-egy színház- vagy mozijegyet, villamosbérletet, arcképes vasúti igazolványt, bőröndcímkét, cselédkönyvet, tagkönyvet,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Osiris, Budapest, 2004

Nienna001 P

Az Osiris könyvesboltjában akadtam rá, le volt értékelve és nekem annyira megtetszett, hogy haza kellett hoznom. Időnként még most is előveszem és átlapozom, annyira jól össze vannak válogatva a dokumentumok, képek.