A ​szőke nő kalandjai Kelet-Afrikában (Miért éppen Afrika? 2.) 2 csillagozás

Gyurácz Andrea: A szőke nő kalandjai Kelet-Afrikában

A szerző Kelet-Afrika turista-csalogató tájait, „úri módon” illetve sátras dzsippes szafarik során járta be. E kötetben kenyai, tanzániai és ugandai kalandjait osztja meg velünk. Bemutatja mindezen országok egyedülálló, varázslatos látnivalóit, történelmét, az út során szerzett élményeit, a helyszínen megismert legendáit, történeteit, az út során megismert emberek gondolkodásmódját, megspékelve a helyi ízvilágot reprezentáló receptekkel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kalandok a nagyvilágban Dekameron

Dekameron, Budapest, 2011
312 oldal · ISBN: 9786155072079

eeszter >!
Gyurácz Andrea: A szőke nő kalandjai Kelet-Afrikában

Nagyon meglepő számomra az, hogy én vagyok az első, aki itt a molyon olvasta ezt a könyvet. Sőt, a magánkönyvtár adatai szerint is csak nekem lenne meg? Teljesen hihetetlen, pedig kapható a könyv. Mondjuk az ára nem épp alacsony, mert antikváriumban is 3500… Én pedig biztosan kedvezményesen jutottam hozzá, mert ismeretlen könyveket csak nagyon jó áron szoktam megvenni, de az is lehet, hogy happolnom sikerült még annak idején. Minden esetre szerintem érdemes volt elolvasni az írást, egy úti naplóról van szó, amiben nagyon sok olyan adat is szerepel, amik tankönyv jelleggel adnak felvilágosítást adott növényekről, állatokról, országokról. Hasznos, hogy aránylag új is, mert olyan információk is felbukkannak benne, hogy pl. Kenyában nem fogadják el a bizonyos idő előtt kibocsátott dollárt. Ez mondjuk nekem eszembe sem jutna utazás előtt, mint ahogy a szerzőt is kissé felkészületlenül érte. Összességében nagyon jó élmény volt olvasni, főleg így, hogy egyáltalán nem készülök hasonló utazást tenni, de könyvön keresztül kicsit részese lehettem.

Miért éppen Afrika? sorozat · Összehasonlítás