Az ​első karácsony 7 csillagozás

Győri Katalin: Az első karácsony

Ez a könyv úgy vezet végig Jézus születésének eseményein, hogy hű marad a bibliai történethez, és közel hozza azt a mai gyermekek világához.
Jézus Krisztus Isten legnagyobb ajándéka, az ő születéséről szól a karácsony ünnepe. Angyalok hozták hírét, pásztorok imádták, hatalmasok és királyok félték, csillag vezette bölcsek ajándékokkal hódoltak előtte. Győri Katalin elbeszélését Gellén Sára rajzai illusztrálják.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kálvin, Budapest, 2013
48 oldal · ISBN: 9789635582303 · Illusztrálta: Gellén Sára

pannik>!
Győri Katalin: Az első karácsony

Egyszerű nyelvezettel, gyermekeknek való stílusban írja le Jézus születését. A Bibliából ismert történetet hitelesen adja át, csak kissé lebutítva, lekerekítve, átfogalmazva.
A címe miatt egy kicsit másra számítottam, nem is néztem bele a tartalomba, csak egy kis karácsonyi hangulatra vágytam, hát azt nem igazán tudott adni.
Az illusztráció nagyon furi, nem annyira tetszett.
Vallásos szülők számára érdekes lehet ez a könyv, hiszen egészen kicsi gyereknek is tudnak mesélni belőle.

Sippancs P>!
Győri Katalin: Az első karácsony

Azt leszámítva, hogy soha az életben nem használnám a „cókmók” szót könyvben, magával a történettel nem volt gond, inkább a rajzok azok, amik az én szememnek kicsit egyszerűek voltak.

Molymacska>!
Győri Katalin: Az első karácsony

Egyre inkább érzem, hogy a könyvtár karácsonyi szekciója nincs rám jó hatással. spoiler
Szóval ez a könyv annyira nem rossz, hiszen hitelesen meséli el a Bibliában leírtakat a gyerekeknek. Nem mesésen, de hitelesen.
A borító miatt azt hittem, nagyon klassz lesz a belcsin is, de a rajzok túl egyszerűek, túlságosan… hát számomra rondák voltak. Lehet, hogy valakinek tetszik ez a stílus, de nekem nagyon nem jött be.
Ha valaki a gyerekét vallásos neveltetésben részesíti, annak biztosan tetszeni fog. Aki pedig nem, annak biztosan nem annyira fog tetszeni. Én meg reménykedek, hogy a következő karácsonyi mesekönyv már tetsszen is nekem…

eeszter>!
Győri Katalin: Az első karácsony

Jól elmesélt bibliai történet, megismerteti a gyerekeket a karácsony vallásos eredetével.

lakatoszoltan>!
Győri Katalin: Az első karácsony

Jézus születésének mesés leírása erősen gyerekeknek. Bár a három részre tagolás kicsit felszabdalta a történetet (1. Jézus családja és szültésének körülményei, 2. Pásztorok, 3. Bölcsek), de végülis mindent magába foglalt.

Nem vagyok vallásos, és először azt hittem, elutasítom a könyvet. De 5 perccel később rájöttem, hogy ennél jobban nem lehet egy óvodás-kisiskolás gyereknek elmagyarázni a vallásos karácsonyt. Szóval megtartom, hátha kíváncsi rá, és akkor ezt elolvassuk.