Anglia ​rövid története 5 csillagozás

Győrfi János: Anglia rövid története

Anglia rövid törtenetében a fontosabb történelmi pillanatokra koncentrálva, rövid áttekintést olvashat az érdeklődő a szigeten megtelepedő népek történetéről, gazdaságról, a társadalom változásairól. A dinasztiák, uralkodók tevékenységének jelzésszerű ismertetésével tekinthetik át az elmúlt évszázadokat. Végigkövethetik azt a speciális történelmi folyamatot, amely az alkot mányos monarchia létrejöttéhez és fennmaradásához vezetett. A könyv kiegészül a fontosabb évszámok, források, illetve kiemelkedő jelentőségű személyek teve kenységének, életük főbb állomásainak ismertetésével, a korszakhoz kapcsolódó alapfogalmak lexikális jellegű felsorolásával.

Anno, Budapest, 2004

Mircsi P>!
Győrfi János: Anglia rövid története

A szándék nagyon szép, hogy írjunk Angliáról könyvet, még tartalmas is. Az egyetlen dolog, ami miatt le kellett vonnom másfél csillagot, és ami már-már élvezhetetlenné tette az olvasását, az a helyesírás. A szereplők neve minden második helyen el van írva (pl Teatcher, Howar, Jene) és sokszor alany vagy állítmány nélküli mondatok szaladgálnak a szövegben. De ami nálam végképp kiverte a biztosítékot az a „kissebség” szó. Ki szerkesztette ezt a könyvet, hogy egy ilyen szarvas hibát nem vett észre???