Győrfi András (szerk.) · Hauck Ferenc (szerk.)

Dagon ​árnyai 8 csillagozás

Győrfi András – Hauck Ferenc (szerk.): Dagon árnyai

H. P. Lovecraft és munkássága, különös tekintettel a Cthulhu-mítoszra, nagy hatást gyakorolt a dark fantasy és a horror irodalomra. Tucatnyi híres író egészítette ki a mítoszt saját történeteivel, új, egyre modernebb elképzelésivel az ősi Istenekről, Cthulhuról, az emberiség végromlásáról és az árnyékban meghúzódó egyéb borzalmakról. Ráadásul Lovecraft műveiből még nagysikerű szerepjáték is készült, Cthulhu hívása címmel. Kötetünk a dark fantasy legjobb külföldi és hazai íróinak novelláiból gyűjtött össze egy csokorra valót, melyek mind a Cthulhu mítosznak, mind a szerepjátéknak megfelelnek, megőrzik Lovecraft klasszikus szellemiségét, vagy éppen merészen megújítják azt, így szembesülhetünk segítségükkel az emberiség számára felfoghatatlan, rémséges titkokkal.

Eredeti megjelenés éve: 1999

A művek szerzői: Juhász Viktor, H. P. Lovecraft, Neil Gaiman, Le Renard, Csigás Gábor, Robert Bloch

lilla_csanyi>!
Győrfi András – Hauck Ferenc (szerk.): Dagon árnyai

Műfaján belül ez az egyik legjobb novelláskötet, amit eddig olvastam.
Aki Lovecraftet szereti, annak kötelező darab!:)

seholsincs>!
Győrfi András – Hauck Ferenc (szerk.): Dagon árnyai

Meghatàrozò olvasmàny élmény 18évesen.
Meg itt olvastam talàn először Gaimant,
Aki akkoriban egy zseni volt.

Chulainn>!
Győrfi András – Hauck Ferenc (szerk.): Dagon árnyai

Igen kiválló kis kötet ez. Hazai Lovecraftjaink is kitettek magukért, bár Renard bátyja – bármennyire is szeretem az írásait – itt szerintem egy kicsit gyengén muzsikált.