Szondi ​Lipót 1 csillagozás

Gyöngyösiné Kiss Enikő: Szondi Lipót

Szondi Lipótot nyugodt szívvel nevezhetjük a lélek genetikusának. Egész életművének sarokköve egyrészt az emberi sors ösztönökre való lehorgonyzásának szándéka, másrészt pedig – és ez új elem a freudi pszichoanalízishez képest – az ösztönök génekre való visszavezetésének a kísérlete.

Róla szól: Szondi Lipót

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar Panteon Új Mandátum

Új Mandátum, Budapest, 1999
186 oldal

Morn>!
Gyöngyösiné Kiss Enikő: Szondi Lipót

A bevezetés jól összefoglalja a dolgokat, bőven elegendő ismeretet ad. Utána még néhány írást elolvastam, valahol a levelezések táján fáradtam bele. Kiss Enikő szépen összeszedte az anyagot, csak nekem már az volt a fejemben hogy „hát maga megbolondult hogy mindent kétszer mond, kétszer mond?”. Látszik ezen a könyvön is, meg a tanárnő előadásán (két órára azért bementem), hogy teljesen bele van szerelmesedve Szondiba, ami nem is gond, mert tényleg ért hozzá. Csak az előadásokon is előszeretettel ismételt (itt inkább az zavart be, hogy bevezetőben is leírta azt, amit később Szondi saját maga is), amit már nehezen tudtam elviselni.
Szondival kapcsolatosan meg még nem jutottam dűlőre, ahhoz nem mélyedtem bele eléggé a családi tudattalan és a genotropizmus rejtelmeibe. Ha úgy kezelek néhány eseményt a családomban, ami a családi sors megismétlésének tekinthető, akkor el tudom ismerni, hogy ez tényleg így működik. Néhol viszont túl kacifántos, no meg hagyjon engem a genetikával.