Vár ​a bölcsőde! 18 csillagozás

Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Ha egy kisgyermek bölcsődés lesz, az egész család élete megváltozik.
Minél többet beszélünk a „bölcsiről”, annál könnyebb elfogadni a gyerekeknek az új környezetet, szokásokat, a még ismeretlen felnőtteket és a társait.
Erre az ismerkedésre, mesélésre teremtenek lehetőséget a Ringató-lapozók sorozat kiskönyvei. Szerzője Gyöngyösi Katalin kiváló bölcsődei szakember, elismert módszertani tanácsadó.
A kedves illusztrációkat Gyöngyösi Adrienn készítette, figyelembe véve a bölcsődések életkori sajátosságait és a bölcsődei élet jellemzőit is.
A lapozókat szülőknek, gyerekeknek és kisgyermeknevelőknek egyaránt ajánljuk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ringató-lapozók

Ringató, 2020
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150076720 · Illusztrálta: Gyöngyösi Adrienn

icu79>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Szerintem hiánypótló könyvecske, mert míg a kezdő ovisok számára garmadával jelennek meg könyvek, addig a leendő bölcsisek csak sejtik, hogy mi vár rájuk. Ez a néhány oldalas lapozó kitér minden fontosabb bölcsis momentumra, egy-egy oldalon foglalkozik a reggeli megérkezéssel, étkezéssel, mosdóhasználattal, kinti-benti játékkal, és a délutáni alvással. Kicsit furcsállom, hogy az a pont kimaradt, amikor a szülő jön a gyermekért, így az alvás az utolsó napirendi esemény. Pedig az oldaná az esetleges felmerülő feszültséget, félelmeket, hogy láthatja, haza is mehet majd a kis totyogó a nap végén erről a kellemes helyről.

meseanyu P>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Nagyon cuki kis könyv, fontos tudnivalókkal és aranyos rajzokkal. Alapdarab a bölcsibe szoktatáshoz.

krlany I>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Ez is csak a bölcsődei életet mutatja be napirenddel, és csak odáig, hogy ebéd után alvás van. A legjobb rész kimaradt, hogy jönnek is a gyerekért… ha már azzal kezdtünk, hogy megérkezik. Én még mindig hiányolok belőle valami kis izgalmat. Pl. kiemelhetné azt, hogy sok gyerekkel lehet együtt játszani, ami pl. otthon nem biztos, hogy lehetséges. Vagy valami…

Nienna001 P>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Aranyos volt ez a kis lapozó, bá tényleg kicsit fura, hogy a délutáni alvással lett vége, nem pedig azzal, hogy hazaviszik a gyereket.

Ancsúr>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Ez a lapozó is példa arra, hogy azonos műfajú könyvek között is vannak eltérések. Míg Bartos Erika: Barlangi pókcímű könyvét a legfiatalabbaknak tudom elképzelni, addig ez a könyv valamivel komolyabb hangvételű. Jó, nem sokban, de itt már valamivel több a szöveg, és konkrétan az egész napos bölcsődei életet kívánja a gyermek elé tárni. Kivéve talán a hazamenetelt. Azt ugyanis kihagyta a könyv. Pedig szerintem az is fontos lenne meglebegtetni a gyermek előtt, hogy alvás után visszajön érte a szülő.
A rajzok szépek, kidolgozottak. Öröm rájuk nézni.

inagypal>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Hiányolom a délutáni alvás után a lezárást, lekerekítést, hogy a gyerekekért jönnek a szülōk és hazaviszik ōket. Így kicsit olyan érzés, mintha este aludnának ott a bölcsiben.

Mivel a lányom már nem alszik délben, csak este, ezért nem is merem neki odaadni ezt a könyvet nézegetésre, már látom elōre, hogy magyaràzkodhatnék és még úgy is lehet, hogy megijedne.

Kár érte, pedig nagyon aranyosak a rajzok.

tedus>!
Gyöngyösi Katalin: Vár a bölcsőde!

Egyszerű, rövid kis történet kedves képekkel. Ennek a korosztálynak szerintem tökéletes kis könyv. Jó lehetőséget teremt a beszélgetésre és a bölcsire hangolódásra. Általa segíthetünk gyermekünknek megismerni a bölcsődei életet. Jó szívvel ajánlom. 4 csillagot csak azért adok, mert számomra túl hirtelen ér véget, nem tér ki a hazamenetelre, illetve a szülővel újbóli találkozásra.