Az ​elszakíthatatlan nadrág 1 csillagozás

Elbeszélések
Gyöngyösi András: Az elszakíthatatlan nadrág

Mi is fűzi össze ezeket a formában és tartalomban oly eltérő írásokat?

Nem más, mint az a város, ami a legtöbb elbeszélés hátteréül szolgál, ahol a szereplők megmutatják életük egy-egy darabját: Budapest, ahol 1968 és 1982 között magam is éltem.

Az itt olvasható elbeszélések túlnyomó többsége ebben az időszakban készült, tanulóéveim alatt, melyek alapvetően meghatározták személyiségemet és világlátásomat, s melyek sokáig nyersanyagul szolgáltak irodalmi munkámhoz.

Ennyiben lehetnek érdekesek és fontosak ezek az írások a mai olvasó számára, mégpedig azok számára, akik bele kívánnak tekinteni a közelmúlt Budapestjének élményvilágába, csábításaiba és kiábrándultságaiba, természetesen a saját szemléletemen keresztül ábrázolva őket. Azonban nem a megelevenített helyzetek, történetek hitelessége itt a lényeg, hanem inkább az a világkép, ami kirajzolódik belőlük.

Fekete Sas, Budapest, 2018

Georgina77>!
Gyöngyösi András: Az elszakíthatatlan nadrág

Rengeteg a helyesírási hiba benne, ez kiborított. Sokszor nem is lett volna kedvem már tovább foglalkozni az író úrral. Amellett pedig, hogy van néhány egészen jónak mondható foszlánya, többségében mégis gyengécske ő. Jól elbeszél az ember feje fölött. Túlbeszél. Túlviselkedik. Viselkedni próbálna, ami valahogy sikerül, de kevés, csupán silány próbacselekedetek garmadája születik.Tárcának illenének be ezek a micsodák, de annak sem jók. A ceruza lefaragódott. Foghatatlan. Maradt a halomnyi háncs(uk). Egy hőségtűz után felismerhetetlenül egyformák. Fekete varkocsok.