Gyakorlati ​felkészítés a kisgyermeknevelésre 0 csillagozás

Gyöngy Kinga: Gyakorlati felkészítés a kisgyermeknevelésre

Az ​ELTE Tanító- és Óvóképző Kar csecsemő- és kisgyermeknevelő alapszakának gyakorlati képzéséről szól ez a kötet.
Több azonban egyszerű feladatgyűjteménynél! A megfigyelés mikéntjét gyakorlati példákon keresztül mutatjuk be. Az egyes feladatokhoz példamegoldásokat és a való életből származó esetleírásokat mellékeltünk, szakértői elemzésekkel. Érdekes lehet ezért a három éven aluli kisgyermekek világa iránt érdeklődők, nevelésükben érintettek számára.
A kötet további különlegessége, hogy a reflektív gondolkodás elsajátításában segít, hiszen a jó pedagógus tudatosan reflektál mindennapos gyakorlatára. Fred A. J. Korthagen holland professzor reflektív gondolkodásról szóló modelljeit alkalmazzuk kisgyermeknevelési kontextusban: valós pedagógiai dilemmákat elemzünk a segítségükkel. Tapasztalataink szerint ezen gyakorlatok elvégzésével hallgatóink jelentősen fejlődtek a reflektív gondolkodásban ahhoz képest, amikor még nem adtunk nekik részletes segédletet. Tanulságos lehet… (tovább)

ELTE Eötvös, Budapest, 2021