Szeress ​most! 3 csillagozás

Gyökössy Endre meglátásai, bátorításai, tanácsai az esztendő minden napjára
Gyökössy Endre: Szeress most!

Szeretetre mindenkinek szüksége van. De talán még fontosabb, hogy mi szerethessünk másokat. Gyökössy Endre bölcs meglátásai segítenek bennünket abban, hogy valóban minden nap a szeretet életét éljük.

Szent Gellért, Budapest, 2019

Szent_Habakuk IP>!
Gyökössy Endre: Szeress most!

Gyökössy Endre: Szeress most! Gyökössy Endre meglátásai, bátorításai, tanácsai az esztendő minden napjára

Minden napra szóló üzenetek, gondolatok. Ha szépen elgondolkodva olvassuk végig napról napra, sok mindent máshogy fogunk látni a végére…

Jagika P>!

A boldog élet titka: hittel, hűséggel, humorral és a hallgatással élni.

Jagika P>!

A szeretet annyira alapvető szükségletünk, hogy hiánya bizonyíthatóan és ma már tudományosan kimutathatóan is megbetegít.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Jagika P>!

Ha mi a másikból a benne lévő angyalt szeretnénk előhozni, aki valahol a lelke mélyén ott van, akkor nincs semmi baj. Tegyük is, gyerekünkkel, szerettünkkel – de soha ne magunkat faragjuk bele a másikba!

Kapcsolódó szócikkek: angyal · jóság
Dominicana>!

Tudnunk kell elhallgatni és meghallgatni. A lélektan tudósai azt állítják, hogy egy órai figyelmes odahallgatás vagy valakinek meghallgatása több lelki energiát fogyaszt, mint egy órányi beszéd. Talán ezért beszélünk többet ahelyett, hogy meghallgatnánk valakit.

Kapcsolódó szócikkek: meghallgatás
Dominicana>!

Manapság, amikor majdnem mindene megvan az embernek, egyedül embere nincs. Kincset ér, aki meg tudja hallgatni a másikat […]

Dominicana>!

Az élet sója a humor és a derű. Kissé rázós, de elmondom. Egy hivatalban egy humortalan, mindig mogorva, olykor kiabáló főnök „uralkodott”. Egy alkalommal az egyik jó humorú tisztviselő megjegyezte: „Szuperszónikus maga, kedves főnök.” Az kihúzta magát, és megkérdezte a beosztottját, hogy ezt hogyan érti. Az azt válaszolta: „Hogy maga a szuper, de nekünk szóni kuss!” Nagy nevetés támadt, úgyhogy végül a főnök is velük nevetett. És hosszú időre megváltozott.

Jagika P>!

Anyák, tanítsátok meg gyermekeiteket szeretni! Furcsa dolog, de igaz: a szeretetet tanítani kell. Meg kell tanítani gyermekeinket, hogyan mutassák ki szeretetüket.