Szeress ​mégis 3 csillagozás

Gyökössy Endre: Szeress mégis Gyökössy Endre: Szeress mégis

Gyökössy Endre meglátásai, bátorításai, tanácsai az esztendő minden napjára
Amióta Jézis itt járt a földön, tudjuk: mit jelent igazán szeretni. Addig is szerettek az emberek és nélküle is szeretnek, ma is, de mindig csak megokolva: szeretlek, mert… Mindig csak kiméricskéve – szeretlek addig, amíg… De Jézus óta lehet próbálgatni azt az egészen másféle szeretetet, amivel Ő szeretett itt ezen a földön: a MÉGIS-szeretetet. Szeretlek mégis! Szeretem őt annak ellenére, hogy a másik nem szeretetreméltó, annak ellenére, hogy nem viszonozza a szeretetet – sőt!

Szent Gellért, Budapest

ritusss>!

Lehet, hogy hétfőn már nem tudjuk, mit hallottunk vasárnap a templomban – de öt hónap, vagy öt év múlva, életünk egy mélypontján, előbukkan egy mondat és életben, üdvösségben tart a lejtőn és kibírjuk saját életünket.

ritusss>!

Azért imádkozom, mert Jézus is imádkozott és Ő aztán nem tett értelmet dolgokat. Ha Jézus imádkozott, akkor minden bizonnyal értelmes dolog imádkozni.

ritusss>!

Isten mindenkinek vágyai és szíve állapota szerint készíti az alkalmat. Nos, van-e bennünk vágy kifelé régi életünkből? Vagy ugy megszoktuk már, mint púpos ember a púpját?

ritusss>!

A szeretet csak akkor szeretet, ha nem változik attól, hogy a másik megváltozott.

ritusss>!

Nagy alázat kell ahhoz, hogy letegyem Isten kezébe a gondomat, hogy elhiggyem, nem nekem kell egyfolytában reszketni.

ritusss>!

A belső kamrácskába, ahová Jézus küld imádkozni, nem csak kérni, Istent dicsőíteni vagy hálát adni szabad, hanem dühöngeni is, de nem ellene, hanem előtte.

ritusss>!

Ha valakiért vajúdom, küszködöm, vergődöm, – erre legtöbbször valóban a szeretet a válasz. Ha „nem szeretnek” téged, azért nem szeretnek, nem vajúdtál, nem küszködtél még emberekért.

ritusss>!

Isten mindig azzal mutatja ki a szeretetét, ami éppen történik velünk.

ritusss>!

Ha Isten engem elfogad – mert elfogad –, akkor én miért ne fogadjam el magamat, a sorsomat, azt, aki én vagyok?

ritusss>!

Íme, Isten közelvalóvá lett, mert a szívét adta egy bölcsőbe, és Isten szívét ezen a földön mi úgy hívjuk, hogy Jézus Krisztus.