Nagytakarítás 1 csillagozás

Gyökössy Endre: Nagytakarítás Gyökössy Endre: Nagytakarítás Gyökössy Endre: Nagytakarítás

„Ugyan ki szereti az otthoni magytakarításokat? De a tisztaságot, azt a legtöbben szeretjük; nemcsak kívül, a környezetünkben, hanem belül, a lelkünkben is. Gondoltunk-e már arra, hogy időnként »belső nagytakarításra« is rászorulunk? … Ez sem könnyű dolog, és néha pont olyan fárasztó, mint a porszívózás, felmosás, sikálás. Mikor megy könnyebben? Ha van, aki segít nekünk – méghozzá megfelelő »szakértelemmel«.
Nem akarok nagy elméleti fejtegetésekbe bocsátkozni a lelki nagytakarítás mibenlétéről, ehelyett beszéljen az élet!..”
Efféle történeteket és útmutatásokat találhatunk ebben a könyvecskében.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kézfogás a magasból Szent Gellért

Szent Gellért, Budapest, 2017
Szent Gellért, Budapest, 2011
40 oldal · ISBN: 963696176x
Szent Gellért, Budapest
38 oldal · puhatáblás · ISBN: 963696176x

csauperjel>!

Aki tiszta, az tisztának látja a dolgokat, akin rózsaszín szemüveg van, az rózsaszínűnek, akinek piszkos a szemüvege, az piszkosnak. A tiszta szívű ember még a rosszindulatú embert is tisztának látja. És ha valakit tisztának tartunk, azzal őt tisztogatjuk, mert szeretne olyan lenni, amilyennek látjuk.

13. oldal (Szent Gellért, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: tisztaság
csauperjel>!

Miért volt győzelmes a harca?
    Azért, mert nem tilalmakat állított fel magának. Nem valami ellen vette fel a küzdelmet, hanem gondoltait Jézus Krisztusra irányította. Vagyis megfogadta azt, amit másnak is, nekünk is sokszor meg kell gondolnunk és fogadnunk: hogy jobban figyeljünk az Ige szavára. És gondolkozzunk is raja. Tehát figyeljünk jobban az Úrra!

18-19. oldal (Szent Gellért, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: harc · Ige · Isten · Jézus Krisztus
csauperjel>!

[…] milyen könnyen rá lehet mondani kegyes áhítattal egy megirigyelt kalapra és egy tűsarkú cipőre, hogy ilyet egy „hívő” nő nem vesz fel. Vajon az irigykedő nem venné-e fel, ha megtehetné? – Az az érzésem, ha valóban nem venné fel, és hitből nem venné fel, akkor észre sem vette volna a másikon; mert Krisztus, az élő Krisztus nagyobb egy kalapnál és egy cipőnél, és eltakarja a kalapot és a cipőt.

27. oldal (Szent Gellért, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: irigység · Jézus Krisztus · kalap · magassarkú cipő