Kulcs ​a boldogsághoz 3 csillagozás

Kulcs a Hegyi beszédhez – Ószövetségi boldogmondások
Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz

Kulcs ​a Hegyi beszédhez – Ószövetségi boldogmondások
Kedves Atyánk, köszönjük, hogy nekünk élő Istenünk van és gyógyulhatunk! Uram, egészséges, boldog tanítványaid szeretnénk lenni. Ezért gyógyítgass minket, Áldott Orvosunk. Szabadíts meg bennünket azoktól az ismeretlen valamiktől, amiktől magunk sem tudjuk, hogy mik azok, csak szorongunk tőlük.
Azonban egyre inkább sejtjük, hogy ha mi csak Feléd figyelünk, akkor Te jeleket küldesz – és egyszer csak eltűnik a sötétség, és feloldódik minden szorongás.
Hadd találkozzunk újra és újra Igéden és Evangéliumodon keresztül az élő Krisztussal, Aki jön felénk, még habokon keresztül és viharokon által is, és azt mondja: Bízzatok! Ne féljetek! Én vagyok!
Annyi hang szól körülöttünk, annyi riasztó és félelmetes hang: hadd figyeljünk jobban Rád, Uram, mert valóban félni lesz okunk, ha levesszük Rólad a szemünket, mint tette Simon Péter, amikor süllyedni kezdett, pedig már tudott vízen járni.
Uram, nagyon nagy… (tovább)

Szent Gellért, Budapest, 2014
Szent Gellért, Budapest
130 oldal · ISBN: 963696162x

csauperjel>!
Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz

Gyökössy Endre: Kulcs a boldogsághoz Kulcs a Hegyi beszédhez – Ószövetségi boldogmondások

Ez volt az első könyvem Gyökössytől, és örömmel látom, hogy valóban olyan jó, mint mondják. Eddig minden ismerősöm csak ajánlani tudta bármilyen felekezetű volt is. És Bandi bácsi tényleg józan, két lábbal a földön álló, az emberi lelket jól ismerő (mindenkinek hasznos lenne egy kis pszichológiát tanulnia!), ugyanakkor Isten Szellemével teljes, élete során Krisztus képére formálódó nagyszerű ember. Nagy áldás mindannyiunknak, hogy megírta a könyveit!