Jézusi ​fokozatok 0 csillagozás

Gyökössy Endre: Jézusi fokozatok Gyökössy Endre: Jézusi fokozatok

Jézus gyógításai – ez a kegyelem bennünket is megtalál! A lelki nagyothallás orvolása
Különösen ajánljuk: Ha lelkedben várod Jézus gyógyítását.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kézfogás a magasból Szent Gellért

Szent Gellért, Budapest, 2017
Szent Gellért, Budapest, 1999

AnitaZoé P>!

Mindenki ismeri talán azt a nevet, hogy Erdős Renée, különösen az idősebbek. Ő volt a magyar Zola. Igen illetlen könyveket írt az én fiatalságom idején, valamirevaló szülő nem adta a gyermekei kezébe az ő írásait.
Amikor Budapest ostroma folyt, az élet és halál mezsgyéjén – zsidó származása miatt – többszörös életveszedelemben volt.
Egyszer valaki azt kérdezte tőle:
– Te, Renée (ott a légópincében, ahol részben a bombák, részben a Gestapo elől bújt el), vajon melyik könyvedet tudnád a lányaid kezébe adni?
Ettől rendkívül megrendült és elhatározta, ha ezt az egész szörnyűséget túléli, valami nagyon szépet fog írni. Ott a pince mélyén tért meg. És még ott a pincében kezdte el, Réz Bálint álnéven, a Lysiast, amit a református kiadó többször is megjelentetett.

Kapcsolódó szócikkek: Erdős Renée
AnitaZoé P>!

Egyszer valakinek annyira tetszett, hogy szóböjtöt kell tartani, hogy öt óra hosszat magyarázta a párjának, mit mondott a pap: hogyan és mint kell fegyelmeznünk magunkat a beszédben.

Említett könyvek