Élet ​és ige 5 csillagozás

Gyökössy Endre: Élet és ige Gyökössy Endre: Élet és ige Gyökössy Endre: Élet és ige Gyökössy Endre: Élet és ige

„Mivel évtizedek óta alig van nap, hogy két-három ember ki ne öntené előttem a szívét – ezt kaptam feladatul Gazdámtól –, úgyszólván ömlesztve jön elém a valós élet. Olyan igemagyarázatokat adok közre, amelyekben az élet felől indultam az Ige felé” – vallotta könyvéről Gyökössy Endre.
És valóban: a kötet utat mutat mindenki számára, miként lehet a külső vihar ellenére belső emberségünkben békességet nyerni, a zivatarok utáni pocsolyában is meglátni a kék égen felragyogó napot. Megtudhatjuk belőle:
– mi a titka a jó nap-kezdetnek
– hogyan védekezzünk a „lelki elmeszesedés” ellen
– mit tegyünk, ha környezetünkben állandóan panaszkodó, idegileg feldúlt emberekkel kell együtt élnünk
– miként ellenőrizhetjük meg a derűt, a vidámságot és a szellemi frissességet idős napjainkra is
– és még sok egyéb „titkot”, amelyet a Lélek súg meg nekünk – a lelkünkről.

Szent Gellért, Budapest, 2012
Szent Gellért, Budapest, 1993

vfruzsi>!
Gyökössy Endre: Élet és ige

Hihetetlen történetek, szép gondolatok vannak benne, nagyon jó írói stílusban!

Viki77>!
Gyökössy Endre: Élet és ige

A megható történetek mellé, segítségképpen, gyakorlati tanácsokat is kapunk: hogyan lehetséges minél természetesebb módon megélni Krisztusba vetett hitünket. Tetszik a slusszkulcs példa.

Dominicana>!

Gondoltam-e már arra, hogy bármilyen szerény vagy szürke a szerepem a munkahelyemen, a legkisebb csavarnak is jelentősége van a gépezetben? A legszerényebb hangszer néhány üteme is bent van a partitúrában, amely nélkül nem lehet egész a legtökéletesebb szimfónia sem? Hiszen Jézusnak is voltak olyan tanítványai, akiknek éppen csak a nevét tudjuk. Vagy például ki engedte le Pál apostolt a damaszkuszi várfalon egy kosárban, amikor üldözték? Nem tudjuk. Pedig néhány percig a kereszténység jövőjét tartotta a kezében, míg a kötelet fogta.