Humánerőforrás-menedzsment 1 csillagozás

Gyökér Irén: Humánerőforrás-menedzsment

Az emberi erőforrásokkal foglalkozó közgazdasági kutatások eredményei szerint ma már elfogadott tény, hogy a munkaerő szakképzettsége, tudása, elkötelezettsége és motiváltsága a nemzeti és a vállalati tőke egyik részét alkotja. Nem vitatott az sem, hogy ez a tőke a jelentős gazdasági növekedést mutató, fejlett piacgazdaságú országokban tudatos beruházás eredménye, és növekedése ezekben a társadalmakban gyorsabb, mint a hagyományos tőke növekedése. A menedzserek mindennapjait jelentős részben az emberekkel kapcsolatos problémák megoldása és az emberekben rejlő lehetőségek feltárása és fejlesztése tölti ki. Az emberi erőforrások kezelésében való jártasság napjainkban a versenyképesség, a siker kulcstényezője, ezért stratégiai kérdéssé vált.

Műszaki, Budapest, 2001

AniTiger P>!
Gyökér Irén: Humánerőforrás-menedzsment

Egész jól összeszedett tananyag, bár imádtam volna, ha sokkal-sokkal rövidebb. Egyszerűen nehéz pár nap alatt ilyen mennyiségű információt feldolgozni és megemészteni.
Szerencsére könnyen értelmezhető, nem szakszavakkal vagdalkozó tankönyvről van szó.

Mark Schumann – Libby Sartain: Tehetségmágnesek
Gulyás László: A humán erőforrás menedzsment alapjai
Robert Gandossy – Elissa Tucker: Gazdálkodj okosan – a tehetséggel
Nemeskéri Gyula – Pataki Csilla: A HR gyakorlata
Bokor Attila – Szőts-Kováts Klaudia – Csillag Sára – Bácsi Katalin – Szilas Roland: Emberi erőforrás menedzsment
Bakacsi Gyula – Bokor Attila – Császár Csaba – Gelei András – Kováts Klaudia – Takács Sándor: Stratégiai emberi erőforrás menedzsment
Tóthné Sikora Gizella (szerk.): Humán erőforrások gazdaságtana
Stephen Neale – Lisa Spencer-Arnell – Liz Wilson: Érzelmi intelligencia coaching
Sámson Dorottya: VigyázzÁllás!