Gyói Renáta (szerk.) · Kocsis Zsuzsanna (szerk.) · Krizsai Fruzsina (szerk.)

Kérdések ​a Félúton műhelyéből, utak a megoldásokhoz 0 csillagozás

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Nyelvtudományi Doktori Iskolájának 11. Félúton konferenciáján elhangzott előadások tanulmánykötete
Gyói Renáta – Kocsis Zsuzsanna – Krizsai Fruzsina (szerk.): Kérdések a Félúton műhelyéből, utak a megoldásokhoz

A ​Félúton konferenciák több mint egy évtizede nyújtanak lehetőséget az Eötvös Loránd Tudományegyetem nyelvész doktoranduszainak kutatási témáik bemutatására és megvitatására. A 11. konferencia inspiráló eszmecseréi nyomán született tanulmányok négy téma köré szerveződnek, de ennél jóval több kutatói kérdést, megalapozott vizsgálati módszert és újszerű választ tárnak elénk. A kötet szerzői tudományos pályájuk elején járnak ugyan, de máris olyan – mindennapjainkról is szóló – kérdésekről értekeznek, mint amilyen a magyar nyelvemlékekre vonatkozó ismeretek megléte vagy hiánya, az internetes
rajongói közösségek nyelvi viselkedése, a jelnyelvi és hangzónyelvi asszociációk mintázatai, vagy a gyermekkönyvekben megfigyelhető névfordítási stratégiák jellemzői.

„Nem helyzetekben élsz, hanem útközben.” Márai Sándor gondolatában nemcsak a Félúton szellemisége, hanem a kutatói hivatás egyik mozgatórugója jelenik meg. Miközben a
kötet bepillantást enged az ifjú kutatók… (tovább)

Pusztay János: Az „ugor-török háború” után
Kocsis Zsuzsanna: Kora újkori levélírnokok
Kis-Erős Ferenc: A magyar nyelv rendszeresen vizsgálva
Temesi Mihály: A magyar nyelvtudomány
Kocsis Zsuzsanna – Németh Luca Anna – Takács Edit (szerk.): Találkozások Félúton
Szabó József: A török hódoltság néprajzi és nyelvi maradványai földrajzi neveinkben
Bakró-Nagy Marianne (szerk.): Okok és okozat
Telegdi Zsigmond – Szépe György (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok VIII. – Nyelv és társadalom
Bagyinszki Szilvia – P. Kocsis Réka – Szabó Gergely (szerk.): Anyanyelvünk évszázadai 3.
Kiss Gábor – Bató Margit (szerk.): Tájszavak