Gyermektelenül 7 csillagozás

Gyermektelenül

A ​Gyermektelenül című antológia a Stílus és Technika által indított Érzékeny téma sorozat első kötete.
A sorozat a társadalmat és az egyént érzékenyen érintő témákat dolgoz fel.
A kötetben az írók az irodalom eszközeivel mutatják be, milyennek látják a gyermektelenséget, legyen szó egészségügyi vagy szociális okról, tudatos döntésről, esetleg egy elképzelt jövőről.
A gyermektelenséget nagyon sokféleképpen élik meg az emberek. Jelenlegi társadalmunkban erős vitákat vált ki, ha valaki úgy dönt, nem vállal gyereket, míg mások tragédiaként élik meg azt, hogy nekik nem lehet. Az sem könnyíti meg az utóbbiak helyzetét, hogy a társadalom a gyermekvállalás képességének hiányát valamilyen egyéni hibának véli, ezzel komoly lelki terhet róva az amúgy is traumatizált személyre.
Sokan úgy beszélnek a gyermekvállalásról, mintha az valami könnyed szórakozás lenne mindenki számára, miközben elfeledkeznek arról, hogy a történelem során már többször fordult elő, hogy bizony… (tovább)

A művek szerzői: Alex L. Hooper, Nagy Zita, Molnár Sára, Kovács Kelemen Zoltán, Kulcsár Péter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Érzékeny téma

Stílus és Technika, Budapest, 2021
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150115528 · Illusztrálta: Veréb Csilla

Szellő_Abigél>!
Gyermektelenül

Elsőként azzal kell kezdenem, hogy nagyon köszönöm a tiszteletpéldányt a véleményemért cserébe. Mivel magam is írok, tudom, hogy a visszajelzés a legfontosabb. Úgy gondolom, anélkül nem tudunk fejlődni, ha nem hallgatjuk meg a másik őszinte véleményét. Ezen elvek mentén próbáltam megfogalmazni gondolataimat a kötetben található novellákról. Előre is elnézést, hogy nem köntörfalaztam semelyik történet esetében sem, de az egyenességben és az őszinteségben hiszek.
Először egyesével írok mindegyik novelláról, majd a bejegyzés végén összefoglalót adok a kötetről. A novellák egyenkénti bemutatásánál igyekszem spoilermentes maradni ott, ahol lehetséges.
De még mielőtt erre rátérnék, fontosnak tartom megjegyezni, milyen elképzelésekkel vágtam bele a kötet olvasásába. Maga a könyv is érzékeny témaként hivatkozik a gyermektelenségre, ami valóban napjaink egyik fő konfliktusa. Az évszázadok óta magunkkal cipelt minták, a társadalmi változások, és az egyenjogúsági harcok kereszttüzében nem egyszerű állást foglalni, és azt hiszem, nincs is jó válasz. Minden egyes ember, család, közösség esetében egyenként kell vizsgálni a kérdést, nem lehet általános szabályokat felállítani.
A kötettől is ezt vártam. Reméltem, hogy minden olvasóhoz szól, és nem bánt majd meg senkit. Sem azt, akinek volt már abortusza, sem azt, aki soha nem szeretne gyereket, sem azt, aki szerint a gyermek az élet célja kell, hogy legyen. Nehéz feladat, de kis odafigyeléssel nem lehetetlen.

Tovább az egyes novellákhoz és az összefoglaló véleményhez: https://szelloabigel.wordpress.com/2021/07/26/gyermektelenul/

Gyermektelenül

„A kötetben, az én meglátásaim szerint, voltak erősebb illetve gyengébbre sikerült novellák. Akadt, ami jobban kiemelkedett a többi közül és volt olyan is. ami felett csupán átsiklottam. Nem szeretném ezeket külön emlegetni, hiszen a kötet teljes egészében közvetít egy üzenetet. Én egy olvasatra pörgettem végig a lapokat, ami talán nem a megfelelő szisztéma a kötet olvasásakor. Itt is, mint alapjáraton az érzékeny témákkal foglalkozó antológiáknál, úgy gondolom, kellenek hatásszünetek, hogy az ember fel tudja dolgozni az ott látottakat, olvasottakat. ”

Bővebben : https://hazairok.blogspot.com/2021/08/gyermektelenul-an…

Vyktoria P>!

Egyetlen fontos dolog van : bármit is teszünk, szívből tegyük, és akkor nem lesz mit megbánnunk.
(Nagy Zita – Az arany kötőtű)

Vyktoria P>!

Élmények nélkül, a rendszer rabszolgájaként akarsz megöregedni és meghalni?
(A.N Vespree – Életutak)

Vyktoria P>!

Nem hölgyem, nem tud nekem rossz napot szerezni.
(Hanna Carpenter – A látszat néha csal)

Nem értesz te semmit!
(Nagy Zita – Összetört jövő)

Vyktoria P>!

Rád más csaták várnak, és jó döntés kiállni magadért.
( Szabó Liliána – Babavárókról és vikinghajókról)

Vyktoria P>!

A mai mosoly élet – halál kérdése.
(A. F. Song – Anya csak egy van)

Vyktoria P>!

Mindenki csak azzal foglalkozik, hogyan fog élni a halála után, és elsiklik afelett, hogy az igazi életünk a halál előtt folyik.
(Bodori Panna – Önző)

Vyktoria P>!

Gyakran apróságokon múlik egy ítélet.
(Molnár Sára – Mélyrepülés)

Vyktoria P>!

Talán minden így volt jól, ahogy volt. Talán.
(Füzes V Polda – Amerre nem szállnak gólyák)

Vyktoria P>!

Olyan, mintha rettegne mindentől Róza néni, pedig a világ nem csak rosszból áll.
(Kalmár Zsuzska – Én itt vagyok)