Történelmi ​kalandok a magyarság múltjában 3 csillagozás

Az államalapítástól a török hódoltságig
Gyárfás Endre: Történelmi kalandok a magyarság múltjában

A ​mű olyan dramatikus történeteket mutat be a magyarság múltjából, amelyek egy-egy sorsfordító korszakhoz kapcsolódnak. Ilyen a német császári seregek legyőzésében kulcsszerepet játszó Búvár Kund vagy a Magyarországon a nyomtatást meghonosító Hess András története, de kalandos módon győzték le a törököket a mámaiak harangjaiknak köszönhetően. Történelem ez a javából, de nem a megszokott, száraz, adatközpontú, tankönyvízű történelem, hanem olyanfajta „alulnézet”, amely épp a lényeget hozza közelebb a fiatal olvasókhoz: azt, hogy miként éli át az ember kora változásait, mi mozgatja a fontos döntéseket, hogyan befolyásolja a mindennapi kapcsolatokat egy-egy sorsfordító pillanat.
A kötet gyönyörű illusztrációi a régmúlt korok képzőművészeti és tárgyi emlékeinek alapos tanulmányozása nyomán születtek, hitelesen tolmácsolva az adott kor tárgyi kultúráját, és hozzájárulnak ahhoz, hogy a dramatikusan megírt történeteket a gyerekek akár színielőadás keretében is elő tudják adni.
(tovább)

Napraforgó, Budapest, 2008
110 oldal · ISBN: 9789634452126 · Illusztrálta: Miguel Quesada

szanes1>!
Gyárfás Endre: Történelmi kalandok a magyarság múltjában

Gyárfás Endre: Történelmi kalandok a magyarság múltjában Az államalapítástól a török hódoltságig

Gyárfás Endrét én a Dörmögőék sorozatából ismertem, amit gyerekként és felnőttként is nagyon szerettem.
Ez a könyv egy csodaszép kiadvány. Ágyban olvasni esti meseként kicsit nehéz (ez egy óriási, nehéz könyv). Az illusztrációk gyönyörűek és a szöveg is jó.
(Ákosom kapta 6. születésnapjára.)

judit_juhasz>!
Gyárfás Endre: Történelmi kalandok a magyarság múltjában

Kifejezetten igényes, ajándéknak is alkalmas kiadvány nagyon szép illuszrációkkal. Kifejezetten alkalmas még a történelem tantárgy „kötelező” jellege előtt belepillantani és átolvasni a történeteket. Történelem iránt érdeklődést mutató akár 8-10 éves korosztálynak ajánlom, leginkább szülővel együtt olvasásra, hiszen több beszélgetés is kiindulhat a történetek felolvasása közben. Én magam is szívesen olvastam és merültem el Mátyás király, Hess András vagy akár a török idők történeteibe. Jöhet a második kötet.