A ​varázsgombóc 9 csillagozás

Gyárfás Endre: A varázsgombóc

A törpék óriásokká szeretnének válni. Ezért keresik meseországszerte a nagyranövesztő varázsgombócot. Az óriások legnagyobb vágya viszont az, hogy törpék lehessenek. A gombóc receptjét csak kalandok árán lehet megszerezni. Az Olvasó azonban már most, előre megismerheti. Íme: Üss fel három tikmonyt, azaz tyúktojást! Gyúrd össze a liszttel, ahogy az szokás! Legyen benne só is, cukor is csipet! Van aki fahéjjal ízesíti meg. Vigyél ki egy kondért erdő szélire, tiszta forrásvízzel töltsd színig tele! Várj a teliholdra, s amint felragyog, forrald fel a vizet, nézd hogy zúg, zubog! Ekkor dobáld bele a gombócokat! Mormolj varázsigét! Halk legyen szavad!

Gondolat, Budapest, 1991
62 oldal · ISBN: 9632826183 · Illusztrálta: Vida Győző

Lahara ISP
Gyárfás Endre: A varázsgombóc

A mese kissé b-u-g-y-u-t-a, de nem rossz. Van belőle mesejáték is, egyszer meg kéne hallgatni! Az illusztráció jó, de… ácsi, ácsi, ácsi! Borzasztó ismerősek az illusztrációk. Vagyis nem is az, inkább, hogy annyira nem illeszkednek ehhez a meséhez. Nem bizony. Egy másikhoz sokkal inkább. Jók és szépek, de… De hiszen ez a könyv egy Hobbit-fanfiction! D: Legalábbis annak néz ki. Még Gollam is benne van. Ne már! Ez most komoly?
Másik illusztrációval lehet, hogy más élmény lett volna, de így… Galagonya Máté egy az egyben Bilbónak néz ki.

eszterka
Gyárfás Endre: A varázsgombóc

Nagyon szeretem! Gyerekmese, de felnöttek szämära is abszolut elvezhetö…!

Mafia I
Gyárfás Endre: A varázsgombóc

Égre kelt a fényes telihold,
törpe marad, aki törpe volt.
(Vagy ez most spoiler?)

Nagyfehérasszony
Gyárfás Endre: A varázsgombóc

Varázslatos, megejtő hangulatú mese. Ajánlom az elsősöknek gyakorláshoz. :)

Hádész

Égre kel a fényes, görbe hold.
Törpe marad, aki törpe volt.
Ám ha bátor és bölcs, nem vitás:
elfér benne egy óriás.

Törpeorca, törpehomlok,
törpeláb és törpekéz…
Egy valami még se törpe;
Ez pedig a józan ész.

Hádész

A törpék tudták, hiszen erdőlakó népek voltak, hogy ha egy favágó a fejszéjére esküszik, azt komolyan kell venni.

Hádész

Égre kel a fényes, görbe hold.
Törpe marad, aki törpe volt.
Ha fél, el ne hagyja otthonát,
s örüljön, hogy nem törpül tovább.

Hádész

-Jó, jó – töprengett Galagonya Máté. – De mi változik, ha velem jöttök? Három törpe is csak törpe.
– Szentigaz – bólintott Kelemen. – Törpének törpe. De három!