Magánélet ​Horthy Miklós korában 8 csillagozás

Gyáni Gábor: Magánélet Horthy Miklós korában

A sorozat izgalmas történelmi intimitások képeskönyve. Feleleveníti a nagy korszakok hétköznapi életét: a kor egyszerű embereinek mindennapjait, szerelmi és családi életét, étkezési szokásait, lakását, öltözködését, mindezt korabeli képekkel illusztrálva. Szerzői azt vallják ugyanis, hogy a kis történetek szerves részei a nagy történelemnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magánélet

Corvina, Budapest, 2011

bmgrapes I
Gyáni Gábor: Magánélet Horthy Miklós korában

Suliban minden töri fejezet végén volt egy olvasmány az adott kor jellemző életkörülményeiről (lakás, ruházkodás, ételek, szórakozás. stb.). Ez a könyv erről szól, csak nem kettő, hanem 80 oldalban. Nagyon érdekes volt.

egy_ember
Gyáni Gábor: Magánélet Horthy Miklós korában

Sokkal jobb volt, mint a Kádáros rész.
Az eleje (lakásviszonyok) kicsit körülményes lett, de a többi része kimondottan jó. Direkt élveztem a focis fejezetet.
Viszont továbbra is bajom van a nyelvi megformáltsággal. Szerintem egy szakszövegben is kerülendő lenne a rengeteg szóismétlés. A másik hasfájásom meg a négy hasábba szedett szöveg.

Amilgade
Gyáni Gábor: Magánélet Horthy Miklós korában

Igazán érdekes, főleg azért is, mert a nagyapám mesélt erről a korszakról

egy_ember

A tízes évek óta elterjedt hazai álamatőrség mintegy erkölcsileg züllesztette a sportágat: mindennapossá vált játékosok megvesztegetése, a mérkőzések adás-vétele és titkos fogadás. Ráadásul a durva játékosok és agresszív, fizikai erőszakra vetemedő nézők uralták a hazai futballpályákat. 1920-ban egyedül Budapesten több mint félezer játékost tiltottak el legalább egy hónapra, a fele részüket durva játékuk, másokat tettlegesség vagy a bíró szidalmazása, a neki való engedelmesség hiánya miatt.