Tündéri ​álmok (Tündérpor 3.) 10 csillagozás

Varázslatos utazás Tündérországba
Gwyneth Rees: Tündéri álmok

Hiszel a tündérekben? Igen? Akkor akár meg is pillanthatod őket! Ha találkozol velük, kínáld őket csokival; az a kedvencük. Egy biztos; aki nem hisz bennük, az sohasem lesz képes látni őket… Evie már régóta ismeri a tündéreket Nagyi meséiből, és most végre találkozhat is velük! Nagyi hatalmas rézágya ugyanis varázságy, amiből álomtündérek bukkannak elő. Milyen kár, hogy Nagyi éppen beteg, és nem lehet vele beszélgetni a tündérekről! De vajon tényleg nem lehet? Az álomtündérek hatalma nagy, és Álomországban sok minden megeshet, ami a valóságban nem fordulhat elő… A sorozatban megjelent kötetek: Tündérpor, Tündérkincs, Tündéri álmok. (A könyv nagy betűs nyomtatással készült, így kezdő és gyakorlott olvasóknak egyaránt ajánlott.)

Eredeti cím: Fairy Dreams

Eredeti megjelenés éve: 2005

Egmont-Hungary, Budapest, 2006
144 oldal · ISBN: 9789636282707 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Lady_Hope I>!

Gwyneth Rees: Tündéri álmok Varázslatos utazás Tündérországba

Vannak meghatározó könyvek, mindenki életében, és szerencsémre kisgyerekként Gwyneth Rees könyvei megtaláltak engem, így ők is azzá lettek.
Ha erre a könyvre gondolok, mindig eszembejut a súlyos rézágy, a zöld fűvel benőtt kert, az apró tündérek fénye, és az a varázslat ami az egész történetet körebelengi.
A főszereplő kislánynak nagyon különleges kapcsolata van a nagymamájával, és a tündérekkel is. Az egész elképesztően aranyos, főleg a vége, azon gyermekként is emlékszem már, nagyon sírtam, de felnőtt fejjel is potyogtak a könnyeim. spoiler Emlékszem nagyon bántott hogy a többi tündéres történet nem kapcsolódik ehhez, de azok is csodásak! Alig várom hogy majd őket is újraolvassam!

Ingryd>!

Gwyneth Rees: Tündéri álmok Varázslatos utazás Tündérországba

Nagyon tetszett a könyv. Tökéletes mesekönyv gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Könnyen olvasható, a kezdő kismolyoknak is ajánlható. Bájosan egyszerű a történet, a szülő-nagyszülő-gyermek kapcsolat, amit a képzeletünk világával színesít a szerző.

Cappuccino13>!

Gwyneth Rees: Tündéri álmok Varázslatos utazás Tündérországba

jajj,annyira jó volt ez a könyv.:) ugy szerettem és még mindig szeretem..sajnos már elég rég olvastam..de nagyon ajánlom mindenkinek!

Sierra_Bell>!

– […] A gyerekek néha nagyon kegyetlenek tudnak lenni…

Ingryd>!

Azt hiszem, az éjjel láttam két tündért. Az ágyadban. Ha jól sejtem, ők ették meg az egyik ibolyakrémes csokit, amit neked szántam.