Trónvilág (A Bestia felemelkedése 5.) 19 csillagozás

Guy Haley: Trónvilág

Az Impérium helyzete soha nem volt még ennyire kilátástalan – egy ork támadó hold függ a Terra felett és orkok portyáznak az emberlakta űrben. A helyzet még rosszabbra fordul, amikor eldák törnek be a Birodalmi Palota szívébe, hogy az emberiséget kétfrontos védekezésre kényszerítsék. Noha úgy tűnik, semmi sem állíthatja meg az orkokat – sem a puszta erő, tudomány, vagy hit – egy váratlan szövetség az űr egy távoli szegletében felfedi az első reménysugarat, hogyan is győzzék le a zöldbőrűeket. Az Adeptus Astartes egy szinte lehetetlen feladattal néz szembe, az orkoktól hemzsegő galaxison keresztül vissza kell juttatniuk a felfedezés hírét a Terrára.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tuan, Budapest, 2018
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639940697 · Fordította: Takács Gergely

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Guy Haley: Trónvilág

én továbbra is kedvelem ezt a sorozatot, nincs túl gondolva, nincs túl nagy meglepetés igazából elég egyszerű a történet. de ez engem most egyáltalán nem zavar harc most kevesebb volt mint az előző részekben , inkább politika, cselszövés jó sok intrika .

Darth_Revan>!

Guy Haley: Trónvilág
Talán a legjobb rész lett a Bestia felemelkedése sorozatból. Legalábbis eddig. Haley regénye igyekszik elmélyíteni a konfliktust, melyet az Impérium vív az orkok inváziója ellen. Illetve egyre erősebbek a belső csatározások is.
Kiváló kérdéseket feszeget a könyv. Helyes volt-e feloszlatni az űrgárdista haderőket a Hórusz Eretnekség végén? Most épp nem úgy tűnik, hisz az orkok elárasztották az emberlakta területeket és a Terrát is sakkban tartják. spoiler
Mindenféleképpen ötöst adok rá. Kellő egyensúlyban van a dráma, az akció és a feszültség. Könnyen és gyorsan olvasható. Az eddigi legjobb rész a szériában. Remélem, a folytatások is ilyen jók lesznek.

Csike_The_Techmarine>!
Guy Haley: Trónvilág

Ez is megvolt hála az Omnissiahnak!
Nagyon jó, gyorsan olvasható könyv a rajongóknak avagy a sorozat rajongóinak kihagyhatatlsn darab.
Az erőviszonyok változnak lassan, de bizonytalanul, a politikai csatározások egyre komolyabban, a Mars szerepe is egyre megkérdőjelezhetőbb.
Aki itt tart az már tudja, hogy a Káosz erői is belecsöppentek az eseményekbe és nem is akárhogy spoiler nem lesz.
Koorlandból egyre jobb vezető és politikus válik.
Jöhet a következő.

A Bestia felemelkedése sorozat · Összehasonlítás