Trónvilág (A Bestia felemelkedése 5.) 26 csillagozás

Guy Haley: Trónvilág

Az Impérium helyzete soha nem volt még ennyire kilátástalan – egy ork támadó hold függ a Terra felett és orkok portyáznak az emberlakta űrben. A helyzet még rosszabbra fordul, amikor eldák törnek be a Birodalmi Palota szívébe, hogy az emberiséget kétfrontos védekezésre kényszerítsék. Noha úgy tűnik, semmi sem állíthatja meg az orkokat – sem a puszta erő, tudomány, vagy hit – egy váratlan szövetség az űr egy távoli szegletében felfedi az első reménysugarat, hogyan is győzzék le a zöldbőrűeket. Az Adeptus Astartes egy szinte lehetetlen feladattal néz szembe, az orkoktól hemzsegő galaxison keresztül vissza kell juttatniuk a felfedezés hírét a Terrára.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tuan, Budapest, 2018
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639940697 · Fordította: Takács Gergely

Balázs_Erőss>!
Guy Haley: Trónvilág

Eddig azon töprengtem, hogy honnan érkezik az orkok folyamatos utánpótlása. Ebben a könyvben a hogyanra kapok magyarázatot, de a forrás még mindig ismeretlen. Csak azért furcsa, mert tudom, hogy ők is szerves részei a W40k-univerzumnak (is), de eddig csak elvétve találkoztam velük, maximum említés szintjén.
A másik talány számomra, hogy minek is kellettek az elfek ebbe a könyvbe… mert érdemi új infót nem igazán adnak, csak demonstrálják, mennyire elhanyagolt a helyzet a Terrán.
A csaták viszont nagyon látványosan (és persze vérgőzösen) vannak leírva, kapok gyalogos és űrcsatákat is rogyásig.
Érdekes módon számomra pont az intrika és a politika az ami lényegesen kevesebbnek tűnik ebben a történetben, mint a korábbiakban.
Az pedig, hogy a Marson mi alakul, még a jövő titka….
Guy Haley-vel történt első találkozásunk nagyon is pozitív hangulatban ért véget!

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Guy Haley: Trónvilág

én továbbra is kedvelem ezt a sorozatot, nincs túl gondolva, nincs túl nagy meglepetés igazából elég egyszerű a történet. de ez engem most egyáltalán nem zavar harc most kevesebb volt mint az előző részekben , inkább politika, cselszövés jó sok intrika .

Darth_Revan>!

Guy Haley: Trónvilág
Talán a legjobb rész lett a Bestia felemelkedése sorozatból. Legalábbis eddig. Haley regénye igyekszik elmélyíteni a konfliktust, melyet az Impérium vív az orkok inváziója ellen. Illetve egyre erősebbek a belső csatározások is.
Kiváló kérdéseket feszeget a könyv. Helyes volt-e feloszlatni az űrgárdista haderőket a Hórusz Eretnekség végén? Most épp nem úgy tűnik, hisz az orkok elárasztották az emberlakta területeket és a Terrát is sakkban tartják. spoiler
Mindenféleképpen ötöst adok rá. Kellő egyensúlyban van a dráma, az akció és a feszültség. Könnyen és gyorsan olvasható. Az eddigi legjobb rész a szériában. Remélem, a folytatások is ilyen jók lesznek.

Csike_The_Techmarine>!
Guy Haley: Trónvilág

Ez is megvolt hála az Omnissiahnak!
Nagyon jó, gyorsan olvasható könyv a rajongóknak avagy a sorozat rajongóinak kihagyhatatlsn darab.
Az erőviszonyok változnak lassan, de bizonytalanul, a politikai csatározások egyre komolyabban, a Mars szerepe is egyre megkérdőjelezhetőbb.
Aki itt tart az már tudja, hogy a Káosz erői is belecsöppentek az eseményekbe és nem is akárhogy spoiler nem lesz.
Koorlandból egyre jobb vezető és politikus válik.
Jöhet a következő.

Mzoltan1>!

Az eldák bukásában, a milliónyi cikluson át járt táncban legalább akadt valami kellem. Az emberiség azonban nem volt több szellemi fogyatékosok hadánál, akik baltával csapkodták az ágat, amelyen álltak. Fekete szívűek, szűk látókörűek és gyenge húsúak. Nem érdemelték meg, hogy éljenek.

Psycho_Goreman >!

Ha tréfálok is, az csakis azért lehet, mert a világomat idióták irányítják. Nevetek, mert ha nem, akkor elfog a kétségbeesés.

A Bestia felemelkedése sorozat · Összehasonlítás