Sötét ​Impérium (Warhammer 40,000: Sötét Impérium 1.) 25 csillagozás

Guy Haley: Sötét Impérium

Sötét idők járnak a galaxisra. Cadiát elpusztították a Káosz erői. Hasadék nyílt a valóság szövedékén, mélyéről pedig az Öreg Éjszaka démonai és szörnyetegei özönlenek elő. Ám a remény nem veszett még el… visszatért egy régen látott hős, oldalán az újjászületett Ultragárdisták minden haragjával. A színre lépő Roboute Guilliman az Impérium élére állt és olyan hadjáratba kezdett, melyet a Császár ideje óta nem látott a galaxis. A Romlás erői azonban sosem gyülekeztek még ekkora számban, ártó hatalmuktól pedig senki sincs biztonságban. A rettegett Ostorcsillagok felől támadásba lendülnek Nurgle, a Járványatya seregei, véreres szemeiket pedig Macragge-ra szegezik. Az Indomitus Hadjárat végeztével Guilliman a lehető leggyorsabban Ultramar felé veszi az irányt, hogy szembenézzen a Halálgárdával.

Tuan, Budapest, 2018
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639940710 · Fordította: Takács Gergely

Roboute Guilliman

Balázs_Erőss>!
Guy Haley: Sötét Impérium

Végre olvashattam egy olyan primarcháról, akinek látszólag fontosak az emberek. Nem csak mint fogyóeszközökre, ágyútöltelékként tekint rájuk, hanem törődik a sorsukkal. Azért egy ekkora birodalom esetében ez elég nagy kihívás.
Rengeteg infót kaptam az Ultramar belső működéséről, és a primarcha belső tépelődésiről, bár ez utóbbiak nem annyira érdekeltek.
Jól felvezetett első könyv volt, kellően harcos, és taszító.

Guy Haley: Sötét Impérium

Régóta terveztem megrendelni a könyvet az egyik külföldi oldalról, de miután láttam, hogy a fordítás már folyamatban van, arra gondoltam, hogy megvárom míg anyanyelvemen elérhető lesz a kötet, és bár többször is csúszott, a végeredmény végső soron megfelelőre sikeredett. Elgépeléseket, és szókettőzéseket viszont találtam benne.
A történet az újonnan „feltámasztott” primarcha, Roboute Guilliman köré épül. Az ő szemszögéből ismerjük meg a 42. évezred emberi Impériumát és azokat a kihívásokat, amikkel szembe kell néznie. A legjobb részek azok, amikor az apja eredeti álmát hasonlítja össze a jelen valóságával. Maga a regény a főszereplő személyiségfejlődéséről szól, arról a küzdelemről ami közben az apját, az emberiség urát és annak céljait, motivációit akarja megérteni. Szerintem ezek a legjobb részek a regényben.
Még külön ki kell emelni a káosz isten Nurgle szolgáinak a leírásait is. Egyszerűen bámulatosan vannak bemutatva. Még Mortarion-ról szóló fejezet is nagyon jó lett.
Negatívumként talán a háttérben húzódó háborút tudnám megemlíteni, ugyanis a regényben nincsen lezárva teljesen a történet. Nagyon befejezetlennek érződik, mivel a végső leszámolásra, és így a megfelelő lezárásra nem kerül sor.

Sirius>!

Ha a Császár felállna, gondolta a primarcha, és lesétálna az Aranytrónusról, majd az arcukba üvöltené, hogy nem istenség, akkor megégetnék, mint eretneket.

137. oldal, Kilencedik fejezet - Imperator Gloriana

Sirius>!

Egyfolytában atyáink bűneivel harcolunk, gondolta Guilliman. Egyetemes igazság ez, akár az egész galaxisra vetítjük le, akár csak egy világra. Azok miatt szenvedünk, akik előttünk jártak.

128. oldal, Kilencedik fejezet - Imperator Gloriana

Sirius>!

Hála az Omnissiásnak a Sors Vértjéért! – jelentette ki a rangidős technopap.- Hála a Császárnak a bölcsességért! Hála a mozgató erőknek, amiért aktiválta a primarcha óvó pajzsát!
Guilliman alig tudta elrejteni a fintorát a pap hitének megnyilvánulása hallatán. Nem szívlelte a vallásokat.
Mondjuk legalább már nem énekelnek, tette hozzá magában. Annak már korábban véget vetett.

60. oldal, Negyedik fejezet - Guilliman él

Sirius>!

A kezében tartott könyv számos hasznos információt tartalmazott, de kegyetlenül lassú, túlírt stílusban vetették papírra. Az írót pedig teljesen elvakította a fanatizmusa.
– Mégis ki az, aki nem megszállott ezekben a sötét időkben? – kérdezte magától. Miután az ismeretlen tollnok már vagy századszorra kiáltott akadémiai ellenfelei nyilvános megégetéséért, Guillimannek elfogyott a türelme, és inkább félretette a kötetet. – A Császár óvjon minket meg a vallástól – mondta, majd felállt.

125. oldal, Kilencedik fejezet - Imperator Gloriana

Sirius>!

A történelmi rend, mint oly sok más, józan észen alapuló dolog, szintén áldozatául esett a babonaságnak, fanatizmusnak és a Terra nagyurai számára elengedhetetlen vasmarkú irányításnak. Az összevetéseken és hivatkozások visszakövetésén alapuló technikákat felváltotta a szóbeszédek, pletykák és népi hiedelmek lejegyzése. Mindezt pedig gazdagon meglocsolták teljességgel légből kapott, mindenféle valóságalapot nélkülöző fantazmagóriákkal.

122. oldal, Kilencedik fejezet - Imperator Gloriana

Warhammer 40,000: Sötét Impérium sorozat · Összehasonlítás