Ysabel 40 csillagozás

Provence varázslatos arca
Guy Gavriel Kay: Ysabel Guy Gavriel Kay: Ysabel Guy Gavriel Kay: Ysabel

A tizenöt éves Ned Marriner elkíséri fotóművész apját Provence-ba, hogy hat héten át a festői szépségű tájakat járják, képeket készítve egy dekoratív albumhoz. Amíg apja fényképez, Nedet titokzatos események rádöbbentik, hogy az iPodok, mobiltelefonok és hibridüzemű autók modern világában még mindig jelen vannak bizonyos ősi hatalmak. Egy megszentelt, kísértetjárta éjszakán, amikor az élők és a holtak birodalmát elválasztó falak leomlanak, mitikus alakok támadnak fel, mai, hétköznapi emberek életét változtatva meg mindörökre.

Kanada egyik legnépszerűbb szerzőjének ez a regénye hat hetet töltött a sikerlista élén, és 2008-ban elnyerte a rangos World Fantasy-díjat is. Varázslatos története megmutatja, hogy a múltunk velünk él, elpusztíthatatlanul.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Edward Marriner · Kate Wenger · Kimberly "Kim" Ford · Ned Marriner · Oliver Lee

Arles

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Ez a könyv annyira nem jött be nekem. Sok helyen untam.
A szereplők szimpatikusak voltak, bár nem igazán fogott meg a történet, igaz nem is az én korosztályomnak íródott.
A könyv stílusa sem tetszett, és hosszú volt, Kevesebb talán több lett volna.

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Olvasgattam az értékeléseket, és hát azt kell mondanom, hogy én ezt a történetet így ahogy volt, szerettem. :) Jó persze akadt benne egy csomó szerkesztési és helyesírási hiba, ami miatt jár a levonás, de alapjáraton nekem ez tetszett.

Tökre örülök, hogy kilenc éve megvettem és hogy most újra elolvastam. :)
Azért is, mert nagyon sok mindenre nem emlékeztem már és a végére is tök másképp emlékeztem. :D

Bár a történet maga misztikus, meg kelta, meg mitológia, meg mágia meg minden ilyesmi, azért ott volt benne egy aprócska szerelmi szál. És ez pont elég is volt, hogy szurkolhassak a két fiatalnak, miközben megküzdenek az ősi szellemekkel és a jelen bonyodalmaival (nem úgy, mint a napokban látott Alita c. filmnél, ahol kérlelhetetlenül az arcomba tolták a lamourt). :)

Szóval kedvelhető karakterek, Provence, misztikum. :)

Bővebben itt írok róla: https://watchaholics.hu/2019/03/14/guy-gavriel-kay-ysab…

Vivien_Boglárka>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Egész jó volt a könyv. A hangvétele nagyon könnyed volt, tetszett az a sok beszólogatás cukkolás. Aztán történtek az események, és nekem újdonság volt. A történet lassan bontakozott ki. Nagyon keveset tudtunk meg. Összeségében egy nagyon jó könyv volt! Iszonyatosan tetszett! :)

zamil>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Nekem ez kevés, ezért nálam nem jár semmilyen díj.
(Ennyire szegényes volt a 2007-es év.)
Valahogy nem is a történettel volt bajom, mert a kelta világ és annak leírás, összehasonlítása, a mai világ helyszíneivel tetszett. Inkább a szereplőkkel, a párbeszédekkel, a cselekményekkel nem tudtam mit kezdeni, gyerekesnek, idétlennek tartottam. Túlságosan filmszerű volt, sőt inkább tv sorozatszerű, nem éreztem a kasszasiker lehetőségét.
Provence környékét bemutatja, talán már túl nagy súlyt is fektet a leírásokra, bár nem zavart, mert itt ettől számomra élvezetesebb lett, igaz kicsit útikalauz jellege lett.
Egy olvasást megért, sok pluszt nem ad, de azért a kelta világba jól elkalauzol.

makitra P>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

„Kétségtelenül izgalmas és szórakoztató történetet dobott össze a kanadai szerző, ami a fantasy álcája alatt néha sokszor inkább útikönyv, mint regény jellegű. Látszik, hogy komoly kutatás előzte meg a kötet megírását, mert az egyes helyszíneket valóban életszerűen és látványosan mutatja be. Olvasás közben könnyen felidézhetővé válik a kétezer évvel azelőtti világ képe és valósága, és a felbukkanó ősi arcok is képesek megteremteni az illúziót. Ez kevéssé mondható el a regény jelenkori szereplőiről.

Sajnos a legtöbb karakter csak egy-egy elnagyolt ecsetvonással, jellemző tulajdonság nélkül került felvázolásra és így mélyebb benyomást nem is tesznek az olvasóra. Ned és családja, főleg az édesanyja és nagynénje alakján keresztül azonban olyan kérdéseket vet fel az író, amelyek számos rokoni kapcsolat során felbukkanhatnak. Mindig is érdekelt a családtörténet, így a titkok, a szerettek közötti gyakran érthetetlen viták közötti összefüggések külön jelentőséggel bírtak. És ugyan kicsit sekélyes módon, de Ned alakján keresztül a felnőtté válás, a válaszok nélküli kérdések kora is átélhetővé válik.”

Bővebben: http://sfmag.hu/2011/07/29/ysabel/

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Nekem nagyon tetszett… Lehet, hogy a borító az oka, hogy kevesekhez jut el ez a könyv, de úgy gondolom, hogy aki szereti a jól megírt kalandregényeket időátfedésekkel, az remekül fog szórakozni.
Megtévesztő az alcím is: Provence varázslatos arca… Igaz, hogy bejárjuk a regénnyel a tájat, de a fókuszpont inkább Beltain ünnepe, amikor az élők és a holtak világát elválasztó fátyol vékonyabbá válik és a szereplők belecsöppennek egy évezredek (másfél) óta tartó versengésbe. Egyedül csupán az nem tetszett, hogy egy 1500 éve elhunyt harcos – még ha időszakonként újra és újra megjelenik az egyre fejlődő világban – ne használjon olyan szavakat pl, hogy pacák. Viszont ami még elismerésre vágyik, hogy nem volt élesen elhatárolódó jó vagy rossz szereplő. Mindenki követett el hibákat és volt ezzel együtt szerethető.

Profundus_Librum>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Nem áll a hátam mögött komoly kutatómunka, mikor azt mondom, hogy a félrepozicionált marketing miatt lett ennyire visszhangtalan a könyv hazánkban (3 év alatt 11 olvasás a Molyon?!?) – már ha az volt egyáltalán. Mentségünkre szóljon, de nem csak minket, hanem a külföldi olvasókat is istenesen megosztotta a mű.

Elolvasása után be kell látnom, nekem is nehéz lenne, ha ki kellene találnom egy olyan korosztályt vagy csoportot, akiknek fenntartások nélkül ajánlhatnám.

Talán a még „erkölcsileg romlatlan” – a szürke különböző árnyalatai és a vámpíros-"irodalom" által még nem korrumpálódott – fiatal hölgyek, mint potenciális olvasók? Igen, ők nyugodtan olvassák csak el! DE KÉREM SZÉPEN, ÉN EGYÁLTALÁN NEM VAGYOK ILYEN ÉS MÉGIS IMÁDTAM AZ ELEJÉTŐL A VÉGÉIG! Sőt, igen, nekem a vége is nagyon tetszett! Ritkán ennyire EGYSZERŰ, mégis nagyszerű, sallangmentes a történetek vége (igen, már az elejétől lehetett sejteni).

Bővebben:

Joeymano>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Nem okozott akkora élményt, mint vártam. Butaság érzésem volt végig, kidolgozatlan, még nem is homályosan sejtetős fajta. Vártam, hogy vége legyen.

Tzzird>!

Guy Gavriel Kay: Ysabel Provence varázslatos arca

Rettenetes fordítás és borító, érdekes történet kicsit túlságosan elhúzva. Azért egyszer érdemes elolvasni, ha épp unatkozik az ember.

csartak P>!

Ha a Coldplay, vagy Eminem, vagy a Boston Red Sox, vagy a neten zajló Céhháborúk a nagy dolgok az életedben, és egyetlen gondolatot sem szánsz az ősi keltákra vagy a Sírjában Forgolódó Bernátra, az annyira rossz? Mindenki a maga idejében él, nem? Hát nem muszáj nekik?

Kapcsolódó szócikkek: Coldplay · Eminem
csartak P>!

És mi lett volna, ha az első reggel elmegy zenét vásárolni ahelyett hogy szórakoztatónak hiszi – tréfának, amit majd megemilez Larry Catónak –, hogy egy katedrális belsejében hallgassa a Houses of Holyt?
Kirajzolódhatna mindebből rendszer? Összeilleszthető a láthatólag véletlenszerű olyasvalamivé, aminek végül lesz jelentése? Ez lenne az, amiről az élet szól, töprengett a fiú: kialakítani ezt a mintázatot, egy rendet, hogy a dolgok értelmet kapjanak?
És különben is, hogyan tudsz értelmet föllelni abban, hogy egy férfi bagollyá változik és elrepül? Számítógépes trükknek nevezed és megköszönöd George Lucasnak?

Kapcsolódó szócikkek: Ned Marriner
Judyt IP>!

– Az idiótaság ezen bemutatója nem bizonyít mást – jelentett ki Kim Ford komoran, miközben ugyanazt a kést használta arra, hogy levágja a kelta ingujját –, hogy még kétezer év és akármennyi élet sem képes félig-meddig intelligenssé tenni a férfiakat.
A húga kacagott.

310. oldal, Második rész, XV. fejezet (Metropolis Media, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Kimberly "Kim" Ford
Vackor6 P>!

– Jesszusom, úgy néztek ki, mint a kastély ostromára induló statiszták a Frankensteinben! Más se hiányzik, mint egy égiháború meg az akcentus!

225. oldal, XI. fejezet - Második rész

Judyt IP>!

Az emberek gyakran félnek az igazán nagyszerű művészettől.

128. oldal, Első rész, VII. fejezet (Metropolis Media, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Oliver Lee
Judyt IP>!

Gyakran egy nő mutatja nekünk az utat. Az átjárók őre meg minden.

128. oldal, Első rész, VII. fejezet (Metropolis Media, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Oliver Lee
csartak P>!

A férfi foga hirtelen megvillant, hátralökte szőke haját, amint a szemébe fújt a szél. Olyan mesés volt mint egy táltosparipa. Vagy egy csodaszarvas, gondolta hirtelen Ned, emlékezve az agancsokra.
– Voltam valaha is méltatlan, Ysabel?
Hallották, hogy a nő kacagása végiggyöngyözik a romokon.
Ysabel.
– Á – mondta a nő. – Szóval ezúttal ez lesz a nevem?
– Az állat ajánlotta, mielőtt meghalt. A druida ennyit elárult.

csartak P>!

Aznap első dolguk volt, hogy ideautózzanak, nagyjából egy órát a reggeli forgalomban. Az apja meg a többiek azonnal sürgölődni kezdtek, hogy kihasználják a korai fényt, előkészítve a külső felvételt ott, ahol az amfiteátrum magas kőfalait épp restaurálták: a jobb oldalon fénylő, csaknem hófehér, a balon mutatva az évszázadok szurtos nyomát.”

Judyt IP>!

– Találtál valamit? Hogy érted? – kiabálta Kate.
Nednek úgy rémlett, hogy a lány hangja, alig néhány lépés távolságra és fönt, nagyon messziről hallatszik, egy olyan világból, amit maga mögött hagyott, amikor lejött ide. Nem tudott válaszolni. Ami azt illeti, képtelen volt megszólalni. Csak bámult, s a fénysugár az egyik tárgyról a másikra lendült.

33. oldal, Első rész, II. fejezet (Metropolis Media, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Kate Wenger · Ned Marriner
Vackor6 P>!

Ned eltöprengett, vajon Stephen King találkozott-e valaha is szarvasagancsot viselő alakkal egy őrtorony aljában. Talán igen. Talán innen jönnek az ötletei.

143. oldal, VIII. fejezet - Első rész

Kapcsolódó szócikkek: Ned Marriner · Stephen King