Péter ​és János 17 csillagozás

Guy de Maupassant: Péter és János Guy de Maupassant: Péter és János

A Péter és János Maupassant egyik legszebb és legmélyebb műve: azzá teszi problematikája, feszült, izgalmas léköre, realitása, világos szerkezete, stílusa, egyszerű, kristálytiszta nyelve.

Eredeti megjelenés éve: 1888

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Regénykönyvtár Révai

Európa, Budapest, 1969
642 oldal · keménytáblás · Fordította: Benedek Marcell, Benyhe János, Illés Endre, Justus Pál, Király György, Pór Judit
Corvina, Budapest, 1958
380 oldal · Fordította: Justus Pál

SteelCurtain>!
Guy de Maupassant: Péter és János

Egy féltve őrzött titok, mely lassan csaknem az egész család tudomására jut. Megmérgezi, átformálja a kapcsolatokat. A múlt nem hagyja eltemetni magát, együtt kell élni vele. Bele is lehet pusztulni, vagy lelkileg megrokkanni, lassan sorvadozni. Maupassant szépen illusztrálja az egyes családtagok vívódásait. Az anya figurájával azonban nem voltam teljesen elégedett. Tudom, hogy egészen más történelmi korszak, s egészen más erkölcsök uralták akkoriban a világot. Mégis, valahogy eltúlzottnak érzem a reakcióit. Mintha Maupassant ezúttal engedményt tett volna az akkoriban divatos elvárásoknak. Valahogy ez az asszony kilóg a hús-vér szereplők sorából.

Gadrika>!
Guy de Maupassant: Péter és János

Érdekes téma, de nekem a befejezés nem tetszett. Hirtelen lett vége, legszívesebben olvastam volna még tovább a történetet.

Lara>!

A tehetség az eredetiségből származik; ez pedig nem egyéb, mint a gondolkodás, látás, értelmezés és ítélés különleges módja.

Kapcsolódó szócikkek: eredetiség · gondolkodás · tehetség
Norpois>!

[…] a pszichológiát ugyanúgy leplezni kell a könyvben, ahogy a valóságban leplezik az élet tényei.

"A regény"