Derült ​égből boldogság (Polli 2.) 7 csillagozás

Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Polli 13 éves, és költő akar lenni. Egyszerre különleges és átlagos lány. Az apja éppen megpróbál rendes apuka lenni, az anyja szeret veszekedni, de nagy a szíve, a barátja pedig nem tudja eldönteni, hogy tényleg összeillenek-e. Csak a nagyszüleinél van nyugalma. Még szerencse, hogy új lány érkezik az osztályba, akinek Polli lesz a legeslegjobb barátnője. Amikor Polli szo­morú vagy összeveszik mindenkivel, akkor derül ki, hogy milyen sokan állnak mellette, és az ­micsoda boldogság!

Pagony, Budapest, 2017
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634102441 · Fordította: Kemény Zsófi, Wekerle Szabolcs · Illusztrálta: Alice Hoogstad

ziara P
Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Most fejeztem be, és jelenleg úgy érzem, hogy hat csillag is kevés lenne rá. Nekem ez most nagyon-nagyon jó volt. Fontos dolgok egy kamasznak (nem kamaszoknak is): család, szeretet, szerelem, halál, hit, barátság, boldogság, költészet. Mindenről szól, ami fontos az életben, IMÁDOM!!!!
Remélem, az összes kötet megjelenik magyarul, mert úgy kellett és kell majd ez a sorozat nekem, mint egy falat kenyér! Ha Adélkám is nagyobb lesz, feltétlenül a kezébe adom, hogy olvassa el!!!!

Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Ezt a részt is nagyon szerettem. Nem csak lányoknak ajánlom, fiúknak is tetszeni fog. Nálam Titusz lesz a tesztalany. :)
Bővebben: https://konyvutca.blogspot.hu/2017/11/kalozok-es-polli.html

Sicc
Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Szeretem ezt a stílust. Kicsit lírai, gondolkozós, mégis kamaszos hangvétel. Viszont picit sok volt nekem a „szenvedés”, Polli túlgondolásai. Ettől függetlenül szerettem, még ha az első rész közelebb is áll a szívemhez. :)

Valahol mélyen bennem
lakik valaki, a neve Én.
Azt viszont nem is sejtem,
ki lehet Ő.

Zsófi_és_Bea P

Annyira, de annyira gyerekesek! Mimun, Consuelo meg én egymásra néztünk, és pontosan tudtuk, melyikünknek mi jár az eszében. Ha az ember felnőttekkel mutatkozik nyilvános helyen, jobb, ha elrejtőzik valahogy, különben halálra szégyellheti magát.

hollow_crown

Jézus szerintem kábé ugyanaz, mint Isten, csak karácsonykor.

nyivák

– Egy darabig úgy tett, mintha észre sem venné.Nem volt könnyű, mert a srác mindig mellé állt az udvaron. És bámulta. Aztán Consuelo tegnap egyszer csak átkarolta a fiú vállát, és valamit a fülébe súgott. Az fülig vörösödött, és eloldalgott onnan. Mit mondtál neki, mit mondtál neki? – kérdeztem Consuelót. Átkarolta a vállamat, és a fülembe súgta: Mi lenne, ha most már valaki mást bámulnál, kedves fiú?

hollow_crown

Ha jóban akarsz lenni a kacsákkal, vigyél magaddal kenyeret!