Derült ​égből boldogság (Polli 2.) 5 csillagozás

Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Polli 13 éves, és költő akar lenni. Egyszerre különleges és átlagos lány. Az apja éppen megpróbál rendes apuka lenni, az anyja szeret veszekedni, de nagy a szíve, a barátja pedig nem tudja eldönteni, hogy tényleg összeillenek-e. Csak a nagyszüleinél van nyugalma. Még szerencse, hogy új lány érkezik az osztályba, akinek Polli lesz a legeslegjobb barátnője. Amikor Polli szo­morú vagy összeveszik mindenkivel, akkor derül ki, hogy milyen sokan állnak mellette, és az ­micsoda boldogság!

Pagony, Budapest, 2017
324 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634102441 · Fordította: Kemény Zsófi, Wekerle Szabolcs · Illusztrálta: Alice Hoogstad

ziara P
Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Most fejeztem be, és jelenleg úgy érzem, hogy hat csillag is kevés lenne rá. Nekem ez most nagyon-nagyon jó volt. Fontos dolgok egy kamasznak (nem kamaszoknak is): család, szeretet, szerelem, halál, hit, barátság, boldogság, költészet. Mindenről szól, ami fontos az életben, IMÁDOM!!!!
Remélem, az összes kötet megjelenik magyarul, mert úgy kellett és kell majd ez a sorozat nekem, mint egy falat kenyér! Ha Adélkám is nagyobb lesz, feltétlenül a kezébe adom, hogy olvassa el!!!!

Sicc P
Guus Kuijer: Derült égből boldogság

Szeretem ezt a stílust. Kicsit lírai, gondolkozós, mégis kamaszos hangvétel. Viszont picit sok volt nekem a „szenvedés”, Polli túlgondolásai. Ettől függetlenül szerettem, még ha az első rész közelebb is áll a szívemhez. :)

hollow_crown

Jézus szerintem kábé ugyanaz, mint Isten, csak karácsonykor.

hollow_crown

Ha jóban akarsz lenni a kacsákkal, vigyél magaddal kenyeret!