Három ​mese 14 csillagozás

Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1877

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Populart Füzetek Interpopulart · Miniatűr Könyvtár Genius · Kis Remekművek Könyvtára Révai · Populart füzetek – világirodalom Interpopulart · Helikon Kiskönyvtár Helikon

Interpopulart, Budapest, 1995
86 oldal · ISBN: 9636130698 · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla
Interpopulart, Budapest, 1995
86 oldal · ISBN: 9636131260 · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla
Interpopulart, Budapest, 1994
86 oldal · ISBN: 963613006X · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla

tgorsy>!
Gustave Flaubert: Három mese

Úgy képzelem, h. ilyesmi stílusuk lehetett azoknak a szövegeknek, amiket a zárdákban, kolostorokban olvastak fel a testvérek épülésére. Egyszerű nyelvezet, izgalmasak, megmutatják a bűnt, sőt a BŰNT, de elvezetnek a jóra. Igazán lelki épülésünket szolgálja. Vagyis az ő lelki épülésüket. (Én azért időnként bazsalyogtam) Az összes kritikám ellenére a középső: „Irgalmas Szent Julián legendája” tetszett a legjobban. Vérfertőzős, nem az nincs benne, de ödipuszos, véres, kegyetlen, uhh. Ha megfilmesítenék 18-as karika kellene, és forogna a gyomrom, meg a lelkem, h. ki az az agyament rendező, h. ilyen hányingeres dolgok jutnak eszébe.

Szigno P>!
Gustave Flaubert: Három mese

Normandiában nyaraltunk, a roueni Notre Dame-ban egy tábla figyelmeztetett, hogy az egyik csodás üvegablak, Szent Julián legendája Flaubert által lett „megkönyvesítve”. Nagyon vártam, hogy hazaérve, a könyvtárból kölcsönözve elolvashassam ezt a falatnyi könyvet. Sajnos nem tetszett. Illetve az üvegablak sokkal jobban.

Párduc50 P>!
Gustave Flaubert: Három mese

Be kell valljam, nem igazán tetszett, kicsit többet vártam Flauberttől. Vallásos témájú történetek, a témákhoz a saját képzeletét is hozzáadta. Igazából ennél önállóbb művekhez vagyok szokva ilyen kaliberű szerzőktől