Három ​mese 8 csillagozás

Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese Gustave Flaubert: Három mese

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1877

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Populart Füzetek Interpopulart · Miniatűr Könyvtár · Kis Remekművek Könyvtára · Populart füzetek – világirodalom Interpopulart

Interpopulart, Budapest, 1995
86 oldal · ISBN: 9636130698 · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla
Interpopulart, Budapest, 1995
86 oldal · ISBN: 9636131260 · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla
Interpopulart, Budapest, 1994
86 oldal · ISBN: 963613006X · Fordította: Hevesi András, Lányi Viktor, Zolnai Béla

tgorsy>!
Gustave Flaubert: Három mese

Úgy képzelem, h. ilyesmi stílusuk lehetett azoknak a szövegeknek, amiket a zárdákban, kolostorokban olvastak fel a testvérek épülésére. Egyszerű nyelvezet, izgalmasak, megmutatják a bűnt, sőt a BŰNT, de elvezetnek a jóra. Igazán lelki épülésünket szolgálja. Vagyis az ő lelki épülésüket. (Én azért időnként bazsalyogtam) Az összes kritikám ellenére a középső: „Irgalmas Szent Julián legendája” tetszett a legjobban. Vérfertőzős, nem az nincs benne, de ödipuszos, véres, kegyetlen, uhh. Ha megfilmesítenék 18-as karika kellene, és forogna a gyomrom, meg a lelkem, h. ki az az agyament rendező, h. ilyen hányingeres dolgok jutnak eszébe.

Szabella>!
Gustave Flaubert: Három mese

Jacek Dehnel:Lala 1.fejezet 7.oldal Három történetként emlitik.