Gondolat ​hatalma 0 csillagozás

Guseo András: Gondolat hatalma

„Ez ​a kötet új ablakot nyit önmagunkra és a világra, segítségével új utakat próbálhatunk ki. Megtanulhatjuk, hogy a lehetőség bennünk rejlik, a lelkünkben, a gondolatainkban. Mindent megélhetünk, amiben hiszünk, amit szeretnénk. Megismerhetjük a módszereket, melyekkel békét teremthetünk önmagunknak és másoknak. E könyvvel nem csupán az egészségügyi szakma, hanem az egész társadalmunk gyarapodott. Kívánom, hogy Isten áldása kísérje professzor úr további munkáját.”
                                                                            Mészáros Magdolna
                                                        ápolási igazgató, az Egészségügyi Szakmai                                                 Kollégium Ápolás (szakdolgozói) Tagozatának elnöke

„A gondolat hatalmát régóta tapasztalom! Szenzációs ezt a könyvet olvasni! Tanulni elmennék az előadásokra, de a 33 év SM és 32 év myasthenia gravis…
Kérdezik:
– Boldog vagy?
– Nem vagyok… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Neuro 2002, Székesfehérvár, 2015

Sli P>!

A Cherokee indián nagyfőnök tanítja unokáját az életre.
    Egy harc folyik bennem állandóan, egy iszonyatos harc, két farkas között.
    Az egyik az ördög. Ő a harag, az irigység, a szomorúság, az önteltség, a kapzsiság, a mohóság, az önsajnálat, a bűn, a neheztelés, az alsóbbrendűség, a hazugságok, az önhittség, a fölényesség, az önzés.
    A másik a jóság. Ő a vidámság, a békesség, a szeretet, a remény, a derültség, a nyugalom, az alázatosság, a szerénység, a kedvesség, a jóság, a jóindulat, a megbocsátás, az együttérzés, a nagyvonalúság, az igazság, a szánalom, a bizalom.
    Hasonló harc megy végbe benned, és mindenki másban is.
    Az unoka elgondolkodott egy darabig, majd megkérdezte nagyapját:
    És melyik farkas fog győzni?
    Az öregember egyszerűen válaszolt:
    Az, amelyiket eteted!
    Mind a két farkas létezik, és mi döntjük el, hogy melyiket etetjük.

124-125. oldal, Hatodik előadás (Neuro 2002, 2015)