Az ​öreg Fritz két birodalma 1 csillagozás

A Flick-vagyon története
Günter Ogger: Az öreg Fritz két birodalma

Sivár ​könyv a gazdagságról. előbb azonban az öreg Fritzről valamit, azután arról, miért
említjük mindjárt két birodalmát is. Friedrich Flick a világ ötödik leggazdagabb ember
volt, az NSZK-ban pedig a csúcsok csúcsán állt. Igazi konszern-nagyúr, montán-cézár,
Mercedes gépkocsik, Servus márkájú egészségügyi papírhengerek, bányák, kohók, olvasztók ura.Daloskönyvet vásárol? Flick vagyonát gyarapítja. Leopárd harckocsit? Egyesével 1,4 millió márka. Vagy parancsol mindjárt 800 darabot? Házhoz szállítja Flick második birodalma.
Az első ugyanis szétolvadt az 1939–1945. évi világháború kohójában. Az öreg Fritz pedig
börtönbe került. Háborús bűnösként, elvben hét hosszú esztendőre. Persze nem kellett
kitöltenie büntetését. Közeledett a hidegháború fuvallata: szükség volt az öreg Fritzre.
Ekkor szerezte második birodalmát. Majdnem a zéruspontról indult, de meglovagolta a
gazdasági csoda hullámtaraját.
Könyvünk témája – egy mohó… (tovább)

Kossuth, Budapest, 1976
312 oldal · ISBN: 9630904713 · Fordította: Tandori Dezső

SteelCurtain>!
Günter Ogger: Az öreg Fritz két birodalma

Felmerül a kérdés, miért is olvasná el valaki egy több mint 40 éve halott egykori milliárdos élettörténetét? Nos a válasz rém egyszerű: semmi sem változott. A keretek adva voltak már jóval Flick előtt is, és bár a szabályrendszeren folytonosan történnek kismérvű változtatások, mindez a lényeget nem érinti. Ma is ugyanaz a kíméletlenség, fondorlatosság szükséges annak, aki a szupergazdagok világát veszi célba. Néha törvénytelenül, olykor a törvényre támaszkodva, folyton együttműködve a hatalmon lévőkkel és az erkölcsi érzéket szigorúan belső családi használatra korlátozva. Íme siker receptje!