Mária ​kis szamara (Mária kis szamara 1.) 18 csillagozás

Gunhild Sehlin: Mária kis szamara Gunhild Sehlin: Mária kis szamara

Volt egyszer egy názáreti ház, ahol az állatok szeretetben éltek, és mindent megbeszéltek egymással.
Ide érkezett egy csökönyös csacsi – vagy nem is olyan csökönyös? A Szűzanya szeretete szinte egycsapásra megváltoztatja a kis szamarat, és képessé teszi őt mindarra a sok nehéz feladatra és kalandra, ami a hosszú úton vár reá…
Menjünk mi is Betlehembe!

Ecclesia, Budapest, 2015
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633633670 · Illusztrálta: Kállai Nagy Krisztina
Szent Gellért, Budapest, 2015
282 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636966461 · Fordította: Bogláryné Mailáth Edina · Illusztrálta: Fábián Zita
Ecclesia, Budapest, 1990
118 oldal · ISBN: 9633639875 · Fordította: Bogláryné Mailáth Edina · Illusztrálta: Heide Kurz

Wish>!
Gunhild Sehlin: Mária kis szamara

A gyerekeimnek (4 és 6) nagyon tetszett.
A kis szamár csökönyös jószág, de Mária kedvessége őt is jobbá teszi, együtt vándorolnak Betlehembe, vesznek részt kalandokban. Nekem kicsit túl kegyes és szép és jó volt benne minden, de a gyerekek nagy elragadtatással hallgatták. Az adventi időszakra kicsiknek, ovisoknak, kisiskolásoknak szerintem jó könyv.

gjudit8>!
Gunhild Sehlin: Mária kis szamara

Nagyon szórakoztató volt olvasni és közben figyelni, hogyan hallgatja egy gyermek egy másik gyermek történetét. Kiváló nézőpont arra, hogy a legkisebbek figyelmét megragadja. Persze nekünk is, hogy egy kicsit máshogy tekintsünk erre a történetre…

Szófia>!
Gunhild Sehlin: Mária kis szamara

Szerintem nagyon aranyos kis mese volt.Nagyon jól leírták, hogy született meg a kis Jézus.
A kis csacsi nagyon csökönyös volt, de végül megváltozott.

paradise>!

A kis csacsi álmodott. Mária rétjén legelészett Názáretben. Kora tavasz volt, minden zöldellt és frissen illatozott. A madarak vidám fütyörészéssel cikáztak a levegőben. Azután egyszer csak sírást hallott, s a madarak Mária gyermekéről énekeltek. A csacsinak torkában dobogott a szíve örömében:
– Végre megszületett a kisgyerek! – gondolta álmában.
A nap is látni akarta a Kicsit, és igen erősen sütni kezdett. Annyira, hogy a csacsit is felébresztette fénylő sugaraival.

122. oldal, A gyermek (Szent Gellért, 2015)

Mária kis szamara sorozat · Összehasonlítás