Gyökereink, ​képek Kondoros múltjából 0 csillagozás

Gulyás Mihály: Gyökereink, képek Kondoros múltjából

Kondoros ​a mi szűkebb szülőföldünk, az a hely, ahonnan Gulyás Mihály is elment, és ahová gyakran visszatért beszélgetni, gyűjteni, emlékezni. Ezt a kötődést tükrözik összegyűjtött képei Kondoros múltjáról, felelevenítve dédapáink, apáink életét; a dokumentumok, amelyek képet adnak arról, hogy a XIX. század második felében Magyarországon hogyan alakult ki egy „új” település és hogyan vált életképessé a XX. században.

Miska bácsi élete, értékrendje, kitartása őszintesége és a múlt iránt érzett tisztelete követendő példa számunkra is. Méltán érdemelte ki a községünk által adományozott díszpolgári címet.

Az előző kötet megjelenése után tovább folytatta gyűjtő munkáját. Elképzelése az volt, hogy a következő könyvben olyan dokumentumokat mutasson be, amelyek feltárják a múltunk további ismeretlen részleteit is. A kiadáshoz szükség lett volna még néhány év gyűjtő, rendszerező munkára. Ez az idő nem adatott meg számára…, betegségét nem tudta leküzdeni.

Az előző… (tovább)