A ​Ciszterci Rend Magyarországon és Közép-Európában 0 csillagozás

Guitman Barnabás (szerk.): A Ciszterci Rend Magyarországon és Közép-Európában

Alig ​telt el fél évezred a kereszténység korai történetében, amikor Itáliában is jelentkezett egy férfi, aki társaival élet-, ima- és munkaközösséget alapított. Ez a férfi a Nursiából származó Szent Benedek volt. Életük középpontjában a naponta többszöri imádság és a munka állt. Jelmondatukat jól ismerjük: Istent keresni imádságban és munkában!

Ebből a szerzetesközösségből vált ki Szent Róbert, Molesme apátja, aki 1098-ban alapította Citeaux-t, a ciszterciek férfiágának első apátságát. 1113-ban a nemesi származású Clairvaux-i Szent Bernát több társával együtt jelentkezett, hogy Szent Benedek életeszményét szigorúbban megtartsák. Szent Bernát egyéniségének köszönhető, hogy a ciszterci rend nagyon hamar népszerűvé vált egész Európában, így Magyarországon is.

Jelen kötet célja a rend közép-európai történetének sokoldalú feltárása, az alapítás korától kezdve egészen a közelmúlt hitvalló hőseinek bemutatásáig. Az egymásba kapcsolódó teológia-, irodalom-, művészet-,… (tovább)

A művek szerzői: Kilián István, Berzeviczy Klára, Korondi Ágnes, Szelestei N. László, Maczák Ibolya, Szabó Péter, Medgyesy-Schmikli Norbert, Valter Ilona, Szakács Béla Zsolt, Laszlovszky József, Szilárdfy Zoltán, Urbach Zsuzsa, Jernyei Kiss János, Ferenczi László, Forgó András, Erdős László, Cseszka Éva, Soós Viktor Attila, Mezey András, Bartusz-Dobosi László, Várnagy Elemér, Hetény János, Móser Zoltán

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Művelődéstörténeti műhely. Rendtörténeti konferenciák

496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639206755