Un ​appartement à Paris (Madeline 2.) 4 csillagozás

Guillaume Musso: Un appartement à Paris

Paris, ​un atelier d’artiste caché au fond d’une allée verdoyante.
Madeline l’a loué pour s’y reposer et s’isoler.
À la suite d’une méprise, cette jeune flic londonienne y voit débarquer Gaspard, un écrivain misanthrope venu des États-Unis pour écrire dans la solitude. Ces deux écorchés vifs sont contraints de cohabiter quelques jours.
L’atelier a appartenu au célèbre peintre Sean Lorenz et respire encore sa passion des couleurs et de la lumière. Terrassé par l’assassinat de son petit garçon, Lorenz est mort un an auparavant, laissant derrière lui trois tableaux, aujourd’hui disparus. Fascinés par son génie, intrigués par son destin funeste, Madeline et Gaspard décident d’unir leurs forces afin de retrouver ces toiles réputées extraordinaires.
Mais, pour percer le véritable secret de Sean Lorenz, ils vont devoir affronter leurs propres démons dans une enquête tragique qui les changera à jamais.
Guillaume Musso signe un thriller addictif et envoûtant… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

XO, Paris, 2017

SandraMarseille>!
Guillaume Musso: Un appartement à Paris

Nagyon élveztem ezt a könyvet. Elvarázsolt a művészi lakás hangulata és a festő élete. Picit talán itt is túlzásba esett Musso a hihetetlen elemekkel, de sokkal realisztikusabb és érdekesebb olvasmány volt ez, mint a La fille et la nuit, amit ezelőtt olvastam tőle.

doszka>!
Guillaume Musso: Un appartement à Paris

Uff, hát, nem is tudom mit írjak. 4 csillagosról indult, de gondolkoztam azon is, hogy kettőt kapjon. Második Musso könyvem. Már az elsővel is az volt a bajom, hogy logikai bakikat vélek felfedezni a történetben. Ez ennél a könyvnél sem volt másképp. Kezdjük ott, hogy két tök ismeretlen, akinek semmi köze egy harmadik személyhez elkezdenek nyomozni és meglepő módon mindenkivel tudnak beszélni, holott hivatalos rendőrségi ügy nincs is?! Már ezen fent akadtam, de aztán, hogy a végén igazából pár nap alatt lejátszódik az egész történet és csak nekik jut eszükbe utána menni az ügynek.. nah ez kicsit nah.. a legvégéről meg inkább nem is beszélek.
Továbbra sem értem miért hypeolják annyira Musso-t.