Szerelem ​életre-halálra 76 csillagozás

Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nathan nyolcéves korában belépett a fényalagútba, amelyről a halálból visszatérők mesélnek. Azután… még egy esélyt kapott. Húsz évvel később Nathan az egyik legmenőbb ügyvéd New Yorkban. Még mindig szerelmes a feleségébe, akit gyermekkora óta imád, és aki nemrég elhagyta őt. A gyermekkorában történtekre már alig emlékszik. És nem tudja, hogy akik visszatértek a halálból, többé már nem ugyanazok, akik voltak. Egy túlvilági hírnök meglátogatja, és élete legnehezebb próbatétele elé állítja; meg kell értenie, hogy miért jött vissza. Hogy mi a küldetése itt a földön. Musso titkokkal teli regénye lenyűgöző ezoterikus utazás, elsöprő szerelmi történet, és fordulatos thriller is egyben. Van-e küldetése az életünknek, megóvhatjuk-e azt, akit szeretünk, hihetünk-e a végzet hatalmában – ezekre a kérdésekre kapunk választ a francia irodalom jelenlegi legnagyobb sztárjától.

És azután címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ulpius-ház, Budapest, 2007
318 oldal · ISBN: 9789639752603 · Fordította: Tótfalusi Ágnes

Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Csodálatosan szép történet a szerelemről és a halálról. Imádtam mindegyik főszereplőt és az a szerelem, ami köztük volt.. bárcsak mindenki megélné :) Fél csillagot a vége miatt vontam le, mert annyira lelombozott, hogy így ér véget. De attól még a történet majdnem 5*-os :) Megjegyezném, hogy ez a borító ocsmány és nem értem, hogy jön a történethez?! Egyáltalán elolvasták? :D

kávésbögre P>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nagyon tetszett! Sok volt benne a csavar, és abszolút nem az lett a vége, amire számítottam. Megérte elolvasni, izgalmas volt!

painperduu>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Komoly dilemmát okozott, hogy egy ilyen borítóval és címmel elrontott könyvet elolvassak-e? Viszolygásomat legyőzte a francia író iránti kíváncsiság, és egyáltalán nem bántam meg. Nagyon tetszett! Olvassátok!

bozs>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Ha nem ez lett volna a Hotel ajándékboltjában az egyetlen számomra kicsit érdekes könyv, akkor tuti nem olvasom el. Hogy lehet ilyen ronda borítót kitalálni?
A történet viszont ötletes, lendületes, szerelmes, családi viszályos.

geszti>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nem épp a kedvenc témám a halál közelgéséről olvasni, ezt a könyvet pedig alapvetően belengi ez a hangulat. Mégsem tudtam letenni, mert megszerettem a szereplőit, kíváncsi lettem a sorsukra. Nem bánom, hogy nem adtam fel, mert a közepétől felgyorsulnak az események, fordulatokkal telik meg a történet.

thia>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nagyon érdekes, megválaszolatlan kérdésekkel foglalkozó könyv. Mindenki egy ismeretlen hely felé tart, amitől retteg, mert nem tudja, hogy mi várható ott. A könyvben nem kapsz utalás erre a helyre, csak tudnod kell, hogy van és ezt el kell fogadni. Nem haraggal, hanem szomorúsággal.
Csatlakozom azokhoz, akik a borítót bírálják!

csokibéka>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nem erre számítottam a rózsaszín borító alapján. (de ezt többen is megjegyezték)
Jó volt, nagyon tetszett! (valami frappánsabb címet is kaphatott volna.)

hellodorie>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Számomra kissé unalmas volt néhány ponton a történet, bár a vége felé kezdtek felgyorsulni az események. Olvasás közben többször megfordult a fejemben, hogy abbahagyom, de nem szeretek félbehagyni könyvet, ezért is rágtam magam végig rajta.
Maga a téma érdekes volt, a két főszereplő egymás iránt érzett szerelme is tetszett, a végkifejlet pedig meglepett, nem számítottam ilyesmire.

Többen is írtátok, hogy a borító mennyire nem illik hozzá – ezt a véleményt én is osztom. Nem tudom, kit akar ábrázolni ez a nő, én más színvilágot használtam volna, és maga az ábrázolásmód is furcsa egy kicsit.

Összességében nem volt rossz, de nem érzem kiemelkedő alkotásnak. Egyszer olvasós, 3 csillaggal. :)

Sornyul>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nagyon szeretem Musso könyveit, de ez csak közepesen tetszett. Szokás szerint olvasmányos, letehetetlen, bar elég szomorkás, a szereplők kedvesek, aranyosak, érdekesek, de valahogy a vége nekem mindent elrontott. Valami ismét felépül, hogy aztán durván lerombolják. Én happy endet vártam volna.

Miestas>!
Guillaume Musso: Szerelem életre-halálra

Nem Coelhó, nem győzöm hangoztatni, a maga kategóriájában ez egy jól sikerült mű, ami még gondolkodásra is készteti az embert.
Halál, hospice, szerelem, szeretet,felelősségvállalás, karrier, pénz, siker, csillogás, remény, félelem…..
A borító viszont kritikán aluli!

Deva>!

A siker csodálatos dolog, de az ember nem tud éjszaka hozzábújni, ha fázik.

minnie>!

-"És mit kell tudni a halálról?
Nathan elgondolkodott.
-Először is, hogy elkerülhetetlen.
– Az az jelenti, hogy nem lehet megúszni?
– Igen, kicsikém, mindenki meghal.
-Még Lara Croft is?"

Dün P>!

Inkább úgy emlékezett arra az estére, mint olyan pillanatra, amikor eszeveszetten vágyott rá, hogy életre keljen valaki másnak a tekintetében.

LaBelle>!

A halál tagadása nem megoldás! A mi társadalmunk, amikor eltörölte a legtöbb rítust, amely megkönnyíti a másik világba való átjutást, tabuvá tette a halált. Ezért olyan kétségbeesettek az emberek, amikor szembekerülnek vele! (…) Pedig a halál nem valamilyen rendellenesség.

8. fejezet

Genie>!

Ma csak hatmilliárdan vagyunk élők. A halottaink tehát tizennégyszer többen vannak nálunk.
Itt porladnak a lábunk alatt és a fejünkben. Ők adják földjeink és táplálékunk illatát.
És néhányan hiányoznak nekünk.

Sunshine>!

Nem volt diplomája, de volt a szívében szeretet. Feltétlen és rendíthetetlen szeretet.

Sunshine>!

– Ismeri a maximát: „Ha nem remélsz többé, elmúlik a félelem”? Hát erre a helyzetre ráillik:
ha az ember leszámol a terveivel, szép lassan megszűnik a halálfélelem is.

81-82. oldal, 8. fejezet

Papírtigris>!

És ennek a korszaknak az előestéjén az emberek nemigen remélhették, hogy harmincöt évnél tovább élnek.
    A halál mindenütt jelen volt. Normális volt. Mindenki elfogadta.
    A kezdetektől napjainkig több mint nyolcvanmilliárd emberi lény élt a földön, épített városokat, írt könyveket és zenét.
    Ma csak hatmilliárdan vagyunk, élők. A halottaink tehát majdnem tizennégyszer többen vannak nálunk.
    És néhányan hiányoznak nekünk.

132-133. oldal, 13.fejezet (Ulpius, 2007)

minnie>!

„a Central Park West 145. kétségkívűl a Village egyik legelőkelőbb lakcíme volt. Éppen szemben a parkkal és két háztömbnyire a metrótól, amelyet az itt lakók nyilvánvalóan nem gyakran vettek igénybe. Az épület százharminchat lakásának lakói között voltak üzletemberek, pénz arisztokraták, régi New York-i családok sarjai, film- és revücsillagok. Rita Hayworth haláláig itt lakott.”