Sauve-moi 8 csillagozás

Guillaume Musso: Sauve-moi Guillaume Musso: Sauve-moi

Rien ne prédisposait Juliette et Sam à se rencontrer. Encore moins à tomber amoureux.
Leur rencontre est explosive et magique. L’espace d’un week-end à New York, ils vivent le coup de foudre et la passion. Mais voilà, chacun a menti à l’autre. Sam en se prétendant marié, Juliette en racontant qu’elle est avocate. Juliette doit repartir pour Paris, et Sam l’accompagne à l’aéroport. C’est l’instant décisif où leur destin peut basculer, mais ni Sam ni Juliette n’osent prononcer les mots qu’il faut.
Une demi-heure plus tard, la nouvelle tombe : l’avion de Juliette a explosé en plein ciel. Sam sombre dans le désespoir.
Mais il ignore que leur histoire est loin d’être terminée…

Une histoire d’amour envoûtante et féerique.

Eredeti megjelenés éve: 2005

XO, 2005

NyZita >!
Guillaume Musso: Sauve-moi

Viszonylag korai mű a szerzőtől, úgyhogy meg is van benne a pályafutása elejére jellemző nyöszörgős-érzelmes jelleg, de szerencsére a későbbi írásainak rejtélyes bűnügye és az össze-vissza bonyolított ravasz történetszálak sem hiányoznak, mert itt szó szerint minden mindennel összefügg. Csak győzzük kivárni!

Nagyon jó könyv! És valószínűleg tetszeni fog azoknak, akik az És azután…-t és társait szerették, de azok is örülhetnek, akik a 2010-es regényeinek franciás hangulatát és krimis jellegét imádják. Mert tényleg a határmezsgyén mozog. Azaz kicsit több New York, és alig valami Franciaország. No meg szenvedés. Reeeengeteg szenvedés, emez a volt feleségét, az a legjobb barátját gyászolja, ez depressziós, az alkoholista, amaz meg kudarcként tekint az egész életére. És persze ne feledkezzünk meg a repülőgép-katasztrófáról sem – a szerző előzékenyen szállít nekünk jó pár végső pillanatképet egymás kezét szorongató idős házaspárokkal, síró kiskamaszokkal, vagy épp egy látványosan megtérő tékozló fiúval.

A főhőst, dr. Gallowayt szó szerint üldözi a balsors, viszont mindez nagyon izgalmas formában történik: egy évekkel ezelőtti rejtélyes gyilkosság, egy gyanús katasztrófa-túlélő, egy titokzatos rendőrnő, egy tömegmészárlásra készülő merénylő, egy bajba keveredő kamaszlány. Szegénynek valóban minden a nyakába szakad, és az utolsó oldalig lehet izgulni, hogy boldog vagy fájdalmas befejezést kap-e szerencsétlen.

Jó, hogy most már lassan magyarul is kiadják végre, nem kapkodták el, majd húsz év elteltével…

painperduu>!
Guillaume Musso: Sauve-moi

Zseniális alkotás. Izgalmas, megindító, meghökkentő.
Illene magyarul is megjelennie, a többi Musso regénnyel együtt.

SandraMarseille>!
Guillaume Musso: Sauve-moi

Imádtam ezt a könyvet. Az elején nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Juliette, a lejárt vízumú bukott színésznőcske, aki az álma helyett csak au pairként tudott érvényesülni. Sam, a haldokló betegével iszogató orvos, aki figyelmen kívül hagyja a kórház szabályzatát. Valahogy nem keltett bennem jó érzéseket a két főhős a kezdetekben, de a végén mégis megszerettem őket. Igaz, hogy tele van sablonos részekkel (megtört lelkek egymásra találása és szerelem első látásra, reptéri búcsúzkodás nagyjelenettel stb.) és a misztikus szál is eléggé déjà vu, de akkor is élveztem és egyben az egész könyv szerethető volt.

painperduu>!

Penser a vous fait battre mon coeur plus vite,
Et c'est la seule chose qui compte pour moi.