L'instant ​présent 2 csillagozás

Guillaume Musso: L'instant présent

„Souviens-toi que l'on a deux vies. La seconde commence le jour où on se rend compte que l'on n'en a qu'une. ”

Pour payer ses études d'art dramatique, Lisa travaille dans un bar de Manhattan. Elle y fait la connaissance d'Arthur Costello, un jeune médecin urgentiste. En apparence, il a tout pour plaire. Mais Arthur n'est pas un homme comme les autres. Deux ans plus tôt, il a hérité de la résidence de son grand-père : un vieux phare isolé dans lequel une pièce a été condamnée. Malgré sa promesse, il a choisi d'ouvrir la porte, découvrant une vérité bouleversante qui lui interdit de mener une vie normale. Sa rencontre avec Lisa va tout changer et lui redonner une raison d'espérer. Dès lors, Arthur et Lisa n'ont qu'une obsession, déjouer les pièges que leur impose le plus impitoyable des ennemis : le temps.Un suspense psychologique vertigineux au final stupéfiant.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Pocket, 2015

zalunia P>!
Guillaume Musso: L'instant présent

A L'instant présent ("Most") volt a harmadik Musso-regényem. Ahogy a korábbiakat is, ezt a regényt is eredeti nyelven olvastam. És ennek azóta is örülök. A Musso-életmű rendkívül igényes nyelvezetet, remek francia kifejezéseket vonultat fel. Egy franciának természetes, de egy nyelvtanulónak egész egyszerűen hasznos. Ha valaki tud franciául, olvassa eredetiben. Megéri. A diákjaimnak is mindig őt ajánlom egy bizonyos nyelvi szint felett.

A történetei misztikusak, rejtélyesek, romantikusak és gyakran tragikusak. A kultikussá avanzsált Demain ("Holnap") és a kevésbé sikeres La vie secrète des écrivains ("Az írok titkos élete") után sok újdonságot nem tartogat ez a regény. Hasonlóak az arányok, körülbelül ugyanolyan gyakorisággal vannak benne meglepő pillanatok, és az igazi trükk is mindig állandó a regények végén. Bevallom, a könyv cselekményét nagyon hosszúnak érzem, néhol feleslegesek a leírások. A felkelések között rengeteg a hasonlóság. A 24 órából szerintem többet is össze lehetett volna vonni, ahogy az a 2003–2010 közötti résszel meg is valósult.

Musso-t sosem azért ajánlgatom, mert olyan remek írónak tartom, vannak nála nagyobb kaliberű szerzők. Valószínűleg – nálam – magyarul – el is veszne az a varázs, amit egy franciául tanuló / olvasó / tanító ember kaphat ezekkel a könyvekkel.

Végül kiemelném Musso irodalomról, az olvasásról és az írói munkáról formált gondolatait, amelyek kivétel nélkül csodásak. Érdekes az elmélkedés arról a könyv végén, hogy aki ír, az miért ír. Terápia-e az olvasás? Micsoda remek kérdés. Ezért jár a pont.

noramaria P>!
Guillaume Musso: L'instant présent

Ez volt az első olvasmányom a szerzőtől, és teljesen levett a lábamról. Tetszik a franciás észjárása, ami egészen máshogy jön át ebben az amerikai közegben. A történet a maga fordulataival teljesen eredeti. A karakterek a régebbi amerikai filmek kliséi, amit először idegesítőnek találtam, aztán arra jutottam, hogy talán éppen ezért lehetett az ő felhasználásukkal elmesélni ezt a történetet. Tökéletes alkotás, minden részlet a helyén van.