La ​vie secrète des écrivains 5 csillagozás

Guillaume Musso: La vie secrète des écrivains Guillaume Musso: La vie secrète des écrivains

En 1999, après avoir publié trois romans devenus cultes, le célèbre écrivain Nathan Fawles annonce qu’il arrête d’écrire et se retire à Beaumont, une île sauvage et sublime au large des côtes de la Méditerranée.

Automne 2018. Fawles n’a plus donné une seule interview depuis vingt ans. Alors que ses romans continuent de captiver les lecteurs, Mathilde Monney, une jeune journaliste suisse, débarque sur l’île, bien décidée à percer son secret.
Le même jour, un corps de femme est découvert sur une plage et l’île est bouclée par les autorités. Commence alors entre Mathilde et Nathan un dangereux face à face, où se heurtent vérités occultées et mensonges assumés, où se frôlent l’amour et la peur…
Une lecture inoubliable, un puzzle littéraire fascinant qui se révèle diabolique lorsque l’auteur y place sa dernière pièce.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Calmann-Lévy, Párizs, 2019
Calmann-Lévy, Paris, 2019

NyZita >!
Guillaume Musso: La vie secrète des écrivains

Na azér' ám… Guillaume Musso csak megmentette a mundér becsületét! Az elmúlt pár hónapban gyors egymásutánban 7 könyvét is elolvastam, és teljesen a bolondja lettem ennek a francia pasasnak. Aztán jött az ominózus Et apres/ És azután, amelyre igencsak húztam a szám. Ez volt az elsőként megjelent regénye, és jellegében eléggé más, mint az újabbak. Hát kábé utáltam… Na de ez! Ismételten pazar!

Francia helyszínek, francia könyvesboltok, francia kisvárosok, még kedvenc Avignon-om is felbukkan egy pillanatra!

Gyilkosság!!! Nem is egy!!! Szóval van nyomozás, múltbéli rejtély, miegyéb.

A szerzőre jellemzően őrült csavaros a történet. Milliószor kapod fel a fejed, hogy á, akkor ez a magyarázat! Csak hogy tíz oldallal később kiderüljön, hogy mégsem, hanem inkább ez…

… és utalások rengeteg íróra és azok rengeteg könyvére. Imádtam! Sőt, az utolsó fejezet hőse maga a szerző! csodásan egoista :D

A vége tipikusan pozitív kicsengésű, ahogy ezt Mussótól megszokhattuk, mégiscsak egy romantikus francia úriemberről van itt szó, csak nem hagyja a hőseit boldogtalanságban :)

És annyira élvezetes eredetiben olvasni, még úgy is, hogy az én nyelvtudásom aztán tényleg nem tökéletes. Rengeteget hozzátesz a sztori francia hangulatához.

pusztaicsenge>!
Guillaume Musso: La vie secrète des écrivains

Ez volt a második találkozásom Mussoval, de az első eredeti nyelven. Régóta szeretnék franciául olvasni, hogy legalább valamennyire visszahozzam a tudásomat, és mivel Az éjszaka és a lányka nyelvezete nem tűnt bonyolultnak, gondoltam a legfrissebb kötetével eredeti nyelven próbálkozom. Nem csalódtam. :)
Kellett néhány oldal, amíg belerázódtam, és átjutottam azon a felesleges gondolaton, hogy minden egyes szót értenem kell. Ezt követően már egyre jobban élveztem a cselekményt és a hangulatot. Nagyon jó érzékkel teremt hangulatot Musso, és egy idő után már nem is tudtam, milyen nyelven olvasok, csak azt, hogy teljesen beszippantott a kis sziget világába, a „nyomozásba”, az író múltjának kiderítésébe. Nagyon jó érzés volt átélni, hogy ugyanúgy bele tudom élni magam a történetbe egy olyan kötet esetében, amit nem az anyanyelvemen olvasok.
Nagyon tetszett a történetvezetés, a karakterábrázolás (Fawles karaktere kicsit emlékeztetett Mussora), a „miliő”. :) Volt egy rész, ahol nagyon bosszús lettem, hogy miért?!, és a szívem szakadt, de a végén a csavar…sejtettem, hogy meglepő lesz a csattanó, de erre igazán nem számítottam. Csak úgy faltam a sorokat. Aztán egyszer csak vége lett, és megint egy olyan élménnyel gazdagodtam, mint az előző Musso olvasásomkor.
Gyönyörű a Calmann-Lévy-féle kötet francia borítója, a kötés, a rajz, a betűtípus, minden. Borzasztóan igényes kiadás szerintem.
Alig várom, hogy az idén megjelenő könyvét is a kezemben tudhassam, és újra belemerüljek egy Musso által kitalált történetbe.

Dórisztikus>!
Guillaume Musso: La vie secrète des écrivains

Nekem is ez volt az első olvasásom francia nyelven, ha nem veszünk tudomást kb egy tucat könyvről amibe beleolvastam, de félbehagytam. Jó választás volt, ugyanis tényleg egész könnyű a nyelvezete, illetve olvastatja magát a könyv. :) Már az első pár oldal berántott a sztoriba, imádtam a szigeten időzni, megkedveltem a az ott tartózkodó embereket. Kifejezetten örültem a térképnek az első lapokon, így azért jóval egyszerűbb volt elképzelni a helyet ahol a cselekmény játszódott, mindig visszalapoztam oda. :D
Mussotól is most olvastam először, és még tuti fogok sokat tőle, ki is kölcsönöztem rögtön La fille de papier-t, kíváncsi vagyok nagyon. :D